THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Erdoğan: Başkan Bush ile gece yarısı görüştüm

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 17:50
#1
Erdoğan: Başkan Bush ile gece yarısı görüştüm
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın kuzeyine yönelik operasyon öncesinde ABD Başkanı George Bush ile görüştüğünü açıkladı.
Erdoğan, “Gece yarısı sonrasında ABD Başkanı sayın Bush ile konuştum. Kuzey Irak’taki gelişmeler ile ilgili kendilerine gerekli bilgilendirmeyi yaptım. Bu arada Kuzey Irak yerel yönetimi ile gerekli temaslar da bulunmakta. Silahlı kuvvetlerimiz hedeflerine ulaştıktan sonra en kısa sürede geri dönecektir. Bu harekatın milletimiz, kardeş Irak halkı ve bölge barışı için hayırlı olmasın temenni ediyorum" dedi.
Erdoğan, süreç içerisinde AB ve ABD ile çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini ifade ederken, dost ve müttefik ülkeler ile birlikte çalışılması durumunda olduklarını anlattı. Başbakan Erdoğan, bu amaç doğrultusunda Irak Başbakanı Maliki ile görüştüğünü ve yapılacak harekatı anlattığını bildirirken sözlerini şöyle sürdürdü:
“Daha sonra Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Sayın Talabani’yi aradı ve bilgi verdi. Gece yarısı sonrasında ABD Başkanı Sayın Bush ile konuştum. Kuzey Irak’taki gelişmeler ile ilgili kendilerine gerekli bilgilendirmeyi yaptım. Bu arada Kuzey Irak yerel yönetimi ile gerekli temaslar da bulunmakta. Silahlı Kuvvetlerimiz hedeflerine ulaştıktan sonra en kısa sürede geri dönecektir. Bu harekatın milletimiz, kardeş Irak halkı ve bölge barışı için hayırlı olmasın temenni ediyorum. Harekatın planlama ve icrasında görev alan Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarından, tugayına, subaylarından erine kadar tüm kahramanlarımızı kutluyorum. Ve en kısa sürede, en iyi soncu alarak sağ salim döneceklerine inanıyorum."
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler