THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Bahçeli: Daha geniş çaplı kara harekatına gerek var!

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 17:51
#1
Bahçeli: Daha geniş çaplı kara harekatına gerek var!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’a başlattığı kara harekatının gecikmiş de olsa önemli bir adım olduğunu kaydetti. Bahçeli, “Yapılan açıklamalardan harekatın kapsamı, hedefleri ve süresi bakımından sınırlı olacağı anlaşılmaktadır. PKK’nın bölgeden sökülüp atılması için geniş çaplı harekata gerek olduğu ortadadırö dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’a başlattığı kara harekatının Türk milleti için büyük bir gurur ve sevinç kaynağı olduğunu belirtti. Kara harekatının gecikmiş de olsa önemli bir adım olduğunu kaydeden Bahçeli, bu konuda yapılan açıklamalardan harekatın kapsamı, hedefleri ve süresi bakımından sınırlı olacağının anlaşıldığını ifade etti.
PKK’nın Kuzey Irak’tan gerçek anlamıyla tasfiye edilebilmesinin, yönetici kadrosu başta olmak üzere militan kadrolarının teslim olmalarının sağlanmasına ya da etkisiz hale getirilmelerine, terör eylemlerini sürdürme imkân, kabiliyet ve iradelerinin yok edilmesi ile lojistik altyapı imkânlarının çökertilmesine bağlı olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Kuzey Irak’taki Bölgesel Yönetimin terör örgütüne sağladığı himaye ve desteğin de son bulması bu konuda büyük önem taşımaktadırö dedi.
PKK’nın bölgeden tasfiye edilmesi için geniş çaplı bir askeri harekâta, Türk silahlı kuvvetleri unsurlarının Kuzey Irak’ta geçici bir süre için konuşlandırılmasına ve güvenlik bölgesi oluşturulmasına gerek olduğunu belirten Bahçeli şunları kaydetti:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi 17 Ekim 2007 tarihinde esasen bu amaçla hükümete gerekli yetki ve izni vermiştir. Bu gerçekler karşısında, AKP hükümetinin PKK’yı tasfiye etme nihai hedefinin gereklerini bütün unsurları ve icaplarıyla yerine getirmesi ve harekâtın askeri ve siyasi amaçlarının buna uygun olarak belirlenmesi Türk milletinin ortak beklentisidir. Milliyetçi Hareket Partisi bu yönde atılacak adımları bütünüyle destekleyecektir.
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler