THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

SBS ve DPY-B'ye başvurular 29 Şubat'a kadar uzatıldı

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 17:56
#1
SBS ve DPY-B'ye başvurular 29 Şubat'a kadar uzatıldı
İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (DPY-B) başvurular 29 Şubat'a kadar uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda 2008 yılında ilk defa gerçekleştirilecek olan ve Ortaöğretime Geçiş Sistemi içerisinde yer alan ''Seviye Belirleme Sınavı'' ile 6. ve 7. sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'' başvuru süresinin, Bakanlığın internet sayfasında yer alan ''Ortaöğretime Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı ve 6. ve 7. Sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı e-Kılavuz''nda yer aldığı şekliyle 22 Şubat 2008 tarihinde sona ereceğinin bilindiği hatırlatıldı.

Yazıda şunlar kaydedildi:

''Ancak, yurdumuz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları sebebiyle bazı il ve ilçe merkezlerinde eğitime ara verilmiş ve ayrıca banka bulunmayan köy ve kasabalardan ilçe merkezlerine ulaşım gerçekleşememiştir. Bu sebeple çok sayıda öğrencimizin bankaya yatırılması gereken başvuru ücretini yatıramaması gibi bir takım olumsuzlukların meydana geldiği, başvuru yapamayan aday velilerinin bakanlığımıza müracaatlarından anlaşılmaktadır.

Adayların mağdur olmamaları ve başvurularını rahatlıkla yapabilmeleri için 'Seviye Belirleme Sınavı' ile '6. ve 7'nci Sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı' başvuru süresi 29 Şubat 2008 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.''
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler