THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Wikipedia’ya erişim engelinin nedeni belli oldu! İşte o açıklama..

Lowindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Translator
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
2.542
Konular:
855
Teşekkür (Etti):
162
Teşekkür (Aldı):
994
Ticaret:
(0) %
29-04-2017 14:56
#1
Wikipedia’ya erişim engelinin nedeni belli oldu! İşte o açıklama..
[CENTER]Wikipedia'ya Türkiye'de erişim engellendi. Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia’ya Türkiye’den erişim engellenmesi sosyal medyaya damga vurdu. Wikipedia'nın teröre destek içeriği nedeniyle engellendiği ortaya çıktı.AA

Türkiye'yi çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve iş birliği halinde göstermeye çalışan yazı ve yorumlar nedeniyle Wikipedia'ya erişim engellendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, Wikipedia'ya söz konusu içeriklerin kaldırılması için uyarılarda bulunuldu.

Yetkililer, Wikipedia ile iletişim kanallarının sürekli açık tutulduğunu ancak sitenin ısrarla bu tür içerikleri kaldırmaya yanaşmadığını belirtti.

Wikipedia'nın Türkiye'yi çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve iş birliği halinde göstermeye çalışan yazı ve yorumlara yer verdiği belirtilen açıklamada, Wikipedia'ya yönelik, "teröre karşı iş birliği yapmak yerine, Türkiye'ye uluslararası arenada karalama kampanyası yapan çevrelerin parçası olarak hareket eden bir bilgi kaynağı haline gelmesi" gerekçesiyle erişim engeli uygulamasına başvurulduğu bildirildi.

İçeriğinde mahkeme kararları da bulunan Türkiye'nin taleplerinin yerine getirilmesi halinde siteye erişim engelinin kaldırılacağı vurgulandı.

Türkiye'nin ilgili kurumları, son dönemde çeşitli sosyal medya şirketleri ve internet siteleriyle temaslarını yoğunlaştırırken, söz konusu mecralardan şu adımları atmalarını talep ediyor:

[COLOR="yellowgreen[FONT="Lucida Console [URL="https://tik.lat/JDeCW"] [FONT="Courier New
--------------------- Varlığım Türk varlığına armağan olsun..

Bedevi Değil, Medeni Olun.
TürK.KuRdU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
-
Yaş:
18
Mesajlar:
3.387
Konular:
312
Teşekkür (Etti):
955
Teşekkür (Aldı):
625
Ticaret:
(0) %
29-04-2017 14:57
#2
Bize teror yandasi dmeeye Devam edecekse hiç açılmasın

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler