THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Pet Shop'ta kedi ve köpek satışına yasak!

Nova Design - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Grafiker
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
UI
Yaş:
30
Mesajlar:
1.861
Konular:
315
Teşekkür (Etti):
879
Teşekkür (Aldı):
995
Ticaret:
(0) %
23-05-2017 13:33
#1
Pet Shop'ta kedi ve köpek satışına yasak!


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 'Kedi Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik' taslağı hazırladı. Buna göre, evde bakılan kedi ve köpeğe pasaport verilecek ve çip takılacak. Bu hayvanlar 15 gün içerisinde veri tabanına kaydedilecek. Mikroçiplerin seri numaraları, hayvan sahiplerinin ad ve soyadları ile adresleri yer alacak. Evde bakımını yaptığı kedi ve köpeği sokağa atarak kaderine terk edenlere para cezası uygulanacak.

Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın aktardığına göre, taslağa göre ev hayvanlarının sahip değişikliğinde bir belge düzenlenecek. Belgede, hayvanın adı, mikroçip numarası, doğum tarihi, cinsiyeti, ırkı, türü, rengi, annesinin adı yer alacak. Söz konusu belgenin altına hayvanın eski ve yeni sahibi imza atacak. Ev hayvanını devralan kişi bu belge ile il müdürlüklerine başvuru yapacak.

SADECE BALIK VE KUŞ SATILACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, daha önce TBMM Çevre Komisyonu'ndan geçen ancak kadük olan ‘Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı yeniden TBMM gündemine getirmeye hazırlanıyor. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, pet shop'ta balık ve bazı kuş türleri dışında hayvan bulundurulması yasaklanıyor. Kedi, köpek gibi hayvanlar ısı ve ışık dengesi olan üretim yerlerinde kalacak. Bu hayvanları almak isteyen kişiler, pet shop'lardaki kataloglardan seçim yapacak.

Kaynak : Hürriyet
---------------------

`Sadelik kaliteli tasarımın anahtarıdır`

📣 İletişim Adreslerim 📣
E-Posta | Youtube | Twitter | Telegram

☁️ ĸaraтay creaтιve ☁️
BlackShad0w Teşekkür etti.
BlackShad0w - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Mesajlar:
517
Konular:
37
Teşekkür (Etti):
417
Teşekkür (Aldı):
43
Ticaret:
(0) %
23-05-2017 14:03
#2
Şükürler olsun...
--------------------- Hiçbir Bilgi Güvende Değildir

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler