Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Atatürkçülere Özel Haber

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 23-07-2017 20:31   #1
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
Naziland
Mesajlar
Konular
4

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 16


Atatürkçülere Özel HaberMüfredat sil baştan... Evrim teorisi ve Atatürk yok

Milli Eğitim yıllar sonra ilkokul, ortaokul ve lise müfredatını sil baştan düzenledi. “Atatürkçülük” kavramı sosyal bilimler derslerinin müfredatından tamamen ıkarıldı, Atatürk’ün işlenişinin kapsamı daraltıldı. Müfredatın bu yönde değiştirilmesi için talep hükümete yakın Eğitim Bir Sen’den gelmişti. Bakanlık ayrıca ders programından Darwin’in “Evrim teorisi”ni de çıkardı.

Milli Eğitim Bakanlığı, ders kitaplarının hazırlanışı ve derslerin anlatılışı için hazırlanan müfredattan Kemalizmi çıkardı. “Atatürkçülük” kavramı sosyal bilimler derslerinin müfredatından tamamen çıkarıldı, Atatürk’ün işlenişinin kapsamı daraltıldı. Müfredatın bu yönde değiştirilmesinde talebi hükümete yakın Eğitim Bir Sen’den gelmişti. Bakanlık ayrıca Biyoloji ders programından Darwin’in “evrim teorisi”ni de çıkardı.

MEB, eğitimde sadeleşme amacıyla 2 yıldır üzerinde çalıştığı ilkokul, ortaokul ve lise taslak müfredatını açıkladı. Taslak müfredat eğitim kamuoyunun görüşünün alınmasının ardından tamamlanacak ve 2017-2018 öğretim yılında uygulanmaya başlanacak.

Öğretmenlerin ders anlatımı ve okullarda kullanılacak kitapların hazırlanmasının temel metinleri olan müfredat taslaklarında, ilkokul 1. sınıfında Hayat Bilgisi dersi ve ortaöğretimde sosyal bilgiler derslerinden Atatürkçülük konuları çıkarıldı. MEB, Atatürkçülüğü sadece taslak metinlerin tanıtımının yapıldığı internet sitesinde “Öğretim programlarında temel konular” başlığı altında ‘Değerler Eğitimi’ başlığının yanında velilere anlatmayı yeterli gördü. “Atatürkçülük” kavramının yer aldığı tek ders ise ortaöğretimde başlayan ‘İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük’ dersi oldu.

Atatürk ‘sadeleştirildi’

Hazırlanan taslak metinler, geçmiş yıllarda hazırlanana müfredatlara göre ciddi ölçüde kısaltıldı. Bu kapsamda 1. sınıflara yönelik Hayat Bilgisi dersinin eski eğitim programında, “Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi, yurdun Atatürk’ün önderliğinde düşmanlardan kurtarıldığı, Atatürk resmi, Türk bayrağı, İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe’nin sınıfta bulunma nedenleri ile çocukların Atatürk’ün hayatını öğrenmeye istekli olmalarının sağlanarak, Türk milletinin Atatürk’ün önderliğinde kavuştuğu hak ve hürriyetleri fark edebilmesinin çocuklara aşılanması” hedeflenirken, yeni müfredatta bu konular yer almadı. MEB’in yeni müfredatında “Atatürk’ün ‘sadece’ doğum yeri, anne ve babasının adı, ölüm yeri ve Anıtkabir üzerinde durulur” denildi. Bu kapsamda çocukların sınıfları yükseldildikçe aktarılan Atatürkçülük ve Atatürk’e ilişkin bilgiler ‘sadeleştirilerek’ diğer her sınıfa yönelik Atatürk konusunda yüzeysel eğitim programları hazırlandı.

Taslak metinlerde ortaokul 5. sınıftan başlayan süreçte Atatürk’le ilgili üniteler müfredattan çıkarılırken bu konular yerine Atatürk’ün yalnızca derslerde konularla ilişki kurularak anlatıldı. Eski müfredatta 8. sınıfta yer alan “Atatürkçülük” başlığı kaldırılarak diğer üniteler içerisinde daraltıldı. “Çağdaş Türkiye yolunda adımlar” ünite başlığı, “Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye” başlığı ile değiştirildi.

Öğrenci yerine veliye

MEB hazırladığı taslakların yer aldığı sitede ise Atatürkçülüğü öğrencilere aktarılacak metinler yerine veliler kısmında anlatmayı tercih etti. Taslak metinlerde yer almasa da sitede “Öğretim programlarında temel konular” başlığı altında “Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet ettiğinin bilincinde olan bireyler yetiştirmek, Cumhuriyet’in kurulmasında üstlendiği roller hususunda derinlemesine bilgi sahibi olunmasını sağlamak programların hedefleri arasındadır” ifadeleri yer aldı.

Dini bayramlara katılmalılar

Eğitim-Bir-Sen’in din eğitiminin birinci sınıftan itibaren verilmesine ilişkin talebi ise yeni müfredatta karşılanmasa da yerini çocukların dini bayramlara yönlendirmesine bıraktı. Eski eğitim programında birinci sınıfta dini bayramlar sadece tanıtılırken, yeni taslak ile çocukların dini gün ve bayramlara katılmaya istekli olması sağlanacak. Dini günlerde yapılan hazırlıklar, bayramlaşma gibi konular üzerinde durulacak.

15 Temmuz müfredatta

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 1. sınıftan itibaren “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” çocuklara anlatılacak ve 6. sınıftan itibaren Sosyal Bilgiler dersinde, toplumsal hayatta demokrasinin önemi 15 Temmuz üzerinden örneklerle anlatılacak.

Lise son sınıf biyoloji dersinin müfredatında yer alan “Hayatın başlangıcı ve evrim” ünitesi de tamamen eğitim programından çıkarıldı. Evrim konusu bir önceki müfredata göre 12. sınıfta 6 saat süreyle işleniyordu. Bu kapsamda Lamarck ve Darwin’in çalışmalarını araştırması, evrime ilişkin görüşleri irdelemesi ve öğrencinin evrime ilişkin görüşleri özetlemesi isteniyordu. Evrim ünitesi “Canlılar ve çevre” başlıklı bir ünite ile değiştirildi.

172 sınıf düzeyi için 53 dersin taslak öğretim programı hazırlandı. Taslak programlar 10 Şubat’a kadar mufredat. meb.gov.tr sitesinden öğretmenler, veliler, eğitim bileşenlerinin değerlendirmelerine sunuldu.

Yeni müfredatın önümüzdeki öğretim yılından itibaren, 1-5 ve 9 sınıflarda okutulmaya başlanması nedeniyle önümüzdeki 3 yıl boyunca YGS ve LYS sınav içeriklerinde bir değişiklik olmayacak.


Bakan tanıttı

Yeni müfredatı tanıtan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, taslak metinlerin dikkatli bir çalışma sonucu oluşturulduğunu belirterek, “Dünya ölçeğinde eğitimde başarılı ülkelerin programlarıyla karşılaştırmalara yer verildi. Türkiye’nin 2023 hedefleri ve hükümet programları dikkate alındı. Atatürkçülük ile ilgili konularda, Beyaz Kitabın dikkate alındığını vurgulayan Yılmaz, “Ders saati azaltması söz konusu değil ancak içeriğinin hafifletilmesi ve azaltılmasının sağlanması daha doğru diye düşünüyorum” dedi.

Eğitim Bir-Sen olumlu buldu

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, MEB’in müfredat taslaklarına ilişkin “olumlu” değerlendirmesinde bulundu. Kamuoyunda tartışılan “İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük” dersinin kaldırılması taleplerine ilişkin Selvi, “Bizim itirazımız öğretim biçimine dönüktür. Çocuklara kazandırılmak istenenlerle, öğretilenlerin aynı olmadığını gördük. Tarih perspektifinden geçirilerek yeniden değerlendirme yapılmasını talep ettik. Dersi bir ideolojik yükleme şeklinde değil, bir tarih perspektifiyle verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Selvi, “Biz ne Atatürk’ü ne rejimi tartışma konusu yapmıyoruz. Bizim böyle bir tartışmamız söz konusu değil. Eğer kim Atatürk öğretilmesin diyorsa, bunun karşısına çıkmak gerekir” diye konuştu.

Komisyon çağrısı

Kamuran Karaca/Eğitim Sen Başkanı Müfredat oluşturulurken, bilimsel, demokratik, laik ve toplumsal fayda gözeten bir çeçeve oluştuulması gerekiyor. Bakanlığa çağrımız şu; yöntemleri çok doğru değil. “Biz müfredatı askıya çıkardık, görüşlerinizi internet üzerinden bizle paylaşın” yerine eğitim paydaşlarının yer aldığı bir komisyon kurulmalıydı. Şu an kullandıkları yöntemle, hangi görüşleri dikkate aldıkları veya almadıklarını görmek, sebepleri tartışmak mümkün değil. Kamuoyu bilgilendirilmeli ve tartışmaya açık bir ortam olmalı. Eğitim Bir Sen’in gerici ve çağdaşlıktan uzak önerileri, açık şekilde olmasa da örtülü biçimde müfredata yayılabilir endişesi taşıyoruz.

Danışıklı dövüş

Mehmet Balık/Eğitim İş Genel Başkanı Bu taslak, AKP’nin kendi başına hazırladığı bir müfredattan ibarettir. Toplumun farklı kesimleriyle, STK’larla görüşeceğiz, denmesi tamamen bir aldatmacadan ibaret. Gerçekten öyle bir niyetiniz varsa, çağırırsınız sendikaları, eğitim fakültelerinden hocaları, yeni, Türkiye’nin gereklerine uygun bir müfredat hazırlarsınız. Tamamen danışıklı dövüş. Müfredatı açıklamadan birkaç gün önce Eğitim Bir Sen’e önerilerini açıklatıyorlar, sonra da kendi müfredatlarını açıklıyorlar ve bir seviye altını topluma dayatmaya çalışıyorlar. Taslak zaten dini eğitimle ilgili sinyalleri veriyor. Yaptıkları, Eğitim Bir Sen’in taslağınının yumuşatılmış halidir.
Kaynak

Atatürk siliniyor , 15 temmuz ilahlaştırılıyor , biyoloji biliminin en büyük yapıtaşı sırf birilerinin dini görüşlerine engel oluyor diye kaldırıyor... Haydi Çıldırmamak için sokaklara inip tankların önüne yatalım veya kafamızı fayanslara sürtüp kıvılcım çıkaralım !

Bilime emanet olun...___________________________________________

İnsanlığa lanet.


Konu Hiedler tarafından (23-07-2017 21:05 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Teşekkür

SayoGs Teşekkür etti.
Alt 23-07-2017 20:32   #2
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2016
Nereden
Ü Z Ü N T Ü
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 311
Teşekkür (Aldı): 289
Neresi "özel haber" oluyor ki bizim için... "kötü haber" olmalı bence. Geçmiş olsun.___________________________________________

https://www.turkhackteam.org/off-top...manliktir.html

Kardeşimi,dostumu kaybederek en büyük acımı yaşadım. Allah size hiç bir acı yaşatmaz umarım.

 Offline  
 
Alt 23-07-2017 20:34   #3
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
Naziland
Mesajlar
Konular
4

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 16
Alıntı:
Coolkinq12´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neresi "özel haber" oluyor ki bizim için... "kötü haber" olmalı bence. Geçmiş olsun.
Ben onu sadece Atatürkçü kardeşlerim okusun yorumlasın diye yazdım. Adamlar bize resmen " Süprayzzz mada faka xd" dedi.___________________________________________

İnsanlığa lanet.

 Offline  
 
Alt 23-07-2017 20:34   #4
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2016
Nereden
StPetersburg
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 192
Teşekkür (Aldı): 3571
Öğrenciler mezun olunca kandırıldık diye dolaşır etrafta...

Atatürk'ü istedikleri kadar silmeye çalışsınlar, biz henüz ölmedik biz Atamızı tanıtırız___________________________________________

Ömür boyu süren hasretler vardır. Ne yaşarsa yaşasın, bir yanı eksik kalır insanın
 Offline  
 
Teşekkür

SayoGs Teşekkür etti.
Alt 23-07-2017 20:35   #5
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
Naziland
Mesajlar
Konular
4

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 16
Alıntı:
ArgenD0S´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öğrenciler mezun olunca kandırıldık diye dolaşır etrafta...

Atatürk'ü istedikleri kadar silmeye çalışsınlar, biz henüz ölmedik biz Atamızı tanıtırız
Haydi sokaklara inip sprey boyalarla duvarlara " 15 temmuz mucizesi f** yeaa " yazalım.___________________________________________

İnsanlığa lanet.


Konu Hiedler tarafından (23-07-2017 20:37 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 23-07-2017 20:37   #6
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2016
Nereden
Ü Z Ü N T Ü
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 311
Teşekkür (Aldı): 289
Alıntı:
Hiedler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haydi sokaklara inip sprey boyalarla duvarlara " 15 temmuz mucizesi f** yeaa " yazalım.
Küfür yasak yanlız. İngilizcede olsa.___________________________________________

https://www.turkhackteam.org/off-top...manliktir.html

Kardeşimi,dostumu kaybederek en büyük acımı yaşadım. Allah size hiç bir acı yaşatmaz umarım.


Konu Coolkinq12 tarafından (23-07-2017 20:38 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 23-07-2017 20:38   #7
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
Naziland
Mesajlar
Konular
4

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 16
Alıntı:
Coolkinq12´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Küfür yasak yanlız. İngilizcede olsa.
Değiştirdim uyarın için teşekkürler.___________________________________________

İnsanlığa lanet.

 Offline  
 
Teşekkür

Coolkinq12 Teşekkür etti.
Alt 23-07-2017 21:01   #8
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
NEREYE...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 48
Teşekkür (Aldı): 65
Annem Öğretmen Babam müdür ATATÜRK müfredattan çıkarılmadı... Yalan haber vermeyin
 Offline  
 
Alt 23-07-2017 21:04   #9
 • Asteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
Naziland
Mesajlar
Konular
4

Teşekkür (Etti): 43
Teşekkür (Aldı): 16
Alıntı:
fed´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Annem Öğretmen Babam müdür ATATÜRK müfredattan çıkarılmadı... Yalan haber vermeyin
Gizliden yapıldı diye bir söylenti var ama ben yinede kaynak vereyim adımız yalancıya çıkmasın. Oldu veya olmadı ortalıkta böyle bir çalkantı var.___________________________________________

İnsanlığa lanet.

 Offline  
 
Alt 23-07-2017 21:06   #10
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2015
Yaş
19
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 320
Teşekkür (Aldı): 252
Evrim gercektir gercek bir seyi niye bu kadar inkar ediyolarki ?___________________________________________

Gerçekler,hayallerin ışığı ile aydınlanır..


-WolFox1905
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

Sosyal Medya Bayilik Paneli
paykasa

wau