Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
WikiPedia Açılacakmı ? / Güncel Bilgiler

Türkiye

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 23-08-2017   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2017
Mesajlar
Konular


  
Post WikiPedia Açılacakmı ? / Güncel BilgilerHerkeze Merhaba Öncellikle Herşey Alıntıdır Kaynaklar Aşağdadır.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Yerli içerik olduğu sürece güçlüsünüz" dedi. BTK, internet oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi konusunda da harekete geçecek.
WİKİPEDİA'NIN KAPATILMASI
Wikipedia ile ilgili de söylediğim şekilde çoğu kişinin yararlandığı kaynak olarak gözükmekte. Bizim yasalarımız var. Kötü örnekleri Youtube, Twitter ile de yaşamıştık ama belli bir noktaya geldi. Bir mahkeme kararı söz konusuysa, tamamen yerine getirilmesi lazım. Mahkeme kararının tam da yetkili şekilde uygulanması noktasında yerine getirilmesi gereken hususlar var. Bugün denilen mahkeme kararı yerine getirilse şu anda Wikipedia açılır.

Diğer Bilgi

Bildiğimiz gibi, Wikipedia bilgi kaynağı sayfalarına erişim yaklaşık dört aydır yasak. Bu yasağın sebebinin bunca kaynağın içine bir şekilde sızmış olan iki üç yazıdan kaynaklanmış olduğu ifade eden Kara, bundan dolayı Wikipedia'nın suçlanıyor olmasının doğru olmadığını yeniden gündeme taşıdı. Türkçe Wikipedia sayfalarında söz konusu makalelerin bulunmadığına dikkat çeken köşe yazarı, “Peki, bu makaleler kime yasak” diye sormaktan da imtina etmedi. Hakan Kara, "Bütün dünya bu makaleleri rahatça okuyabiliyorsa, biz kimi cezalandırıyoruz?" diye de sorusunu güncelledi ve "Bu durumda söz konusu yasakla kim cezalandırılmış oluyor?" dedi.Kaynaklar :
BTK Başkanı'ndan Wikipedia açıklaması! - TEKNOLOJİ Haberleri
https://www.tamindir.com/turk-hackel...bilir_h-23635/
    


__________________

YARARLI KONULARIM
Stephen Hawking Ve Solo Türk'ü Anıyoruz
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 23-08-2017   #2
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
May 2016
Nereden
Anadolu
Mesajlar
Konular


  


Wikipedia güzel bir bilgi kaynağıydı fakat terörle bu kadar mücadele vermiş ve bu kadar kayıp vermişken bizi onlarla dost olarak göstermesi kabul edilemez.

Kendilerine bunun yalan ve kaldırılması söylendiğinde kaldırmadılarsa ortada bir yanlışlık yok demektir. Yalanlarında ısrar edince biz de kapattık. Ortada yanlış Birşey yok. Suçlu Wikipedia tarafıdır, BTK değil.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.