Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Bakan'dan Uyarı: Mağdur Olmamak İçin Çiftlikbank'a Üye Olmayın!

Türkiye

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 07-12-2017   #1
 • Offline
 • Tuğgeneral
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2017
Nereden
TristanCunha
Yaş
87
Mesajlar
Konular


  
Post Bakan'dan Uyarı: Mağdur Olmamak İçin Çiftlikbank'a Üye Olmayın!Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi "Vatandaşlarımız, herhangi bir ürün veya hizmet ticareti olmayan, aşırı kazanç vadeden ve sisteme yeni üye getirmek koşuluyla prim, komisyon gibi adlarla ödeme yapmayı öngören yapılara karşı dikkatli olmalı" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi yaptığı son açıklamada, son dönemde sanal çiftlik oyunlarıyla gündeme gelen ve saadet zinciri olarak bilinen piramit sistemlerin vatandaşların mağdur olmasına yol açtığını ve bu konuda yoğun şikayet aldıklarını söyledi. Piramit sistemlerin, çoğunlukla herhangi bir ürün ve hizmet ticareti olmadan ya da sistemi gizlemek için göstermelik ürünler üzerinden işlediğini belirten Tüfenkci, sisteme yeni katılan üyelerin ödediği paraların, daha önce üye olan bazı kişilere ödendiğini bildirdi.


Tüfenkci, sistemin, çok sayıda kişinin para kaybetmesine bağlı olarak, az sayıda kişinin para kazanmasına dayandığını vurgulayarak, "Piramit sistemler, genellikle bunu başlatan kişilere para kazandırdıktan ve yüzlerce, bazen de binlerce kişiye önemli para ve zaman kaybettirdikten sonra batıp gidiyor. Çoğu zaman, ortada kurumsal bir şirket ve muhatap da bulunmadığından mağdur olan vatandaşların hak arama çabaları da sonuçsuz kalıyor." dedi.

Piramit satış sistemlerinin en belirgin özellikleri; kazanma garantisi vermesi olduğunu belirten Tüfenkçi, " Genellikle 'Hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir fırsat' ya da 'İş işten geçmeden satın alın' gibi baskı yaratan söylemlerle tanıtılması, vaat edilen kar tekliflerinin makul olamayacak kadar yüksekliği, büyük getiri vaadi dışında sistem ve iletişim bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi verilmemesi ya da verilen bilgilerin çoğunun yanıltıcı olması şeklinde sayılabilir." diyerek uyardı.

Piramit sistemlerin, genellikle inandırıcılık sağlamak ve daha çok kişiyi sisteme çekmek adına buraya ilk girenlere belli bir dönem ödeme yaptığına işaret eden Tüfenkci, bu kişilerin de daha çok prim almak ve sisteme üye kaydetmek için yapılan ödemelere ilişkin belgeleri internet sitelerinde paylaştığını da dile getirdi. Genellikle ürün bazlı piramit sistemlerde artık sanal para, bulut depolama, internet reklamcılığı ve sanal çiftlik oyunları gibi unsurların kullandığına dikkati çeken Tüfenkçi, bu sistemlerin Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere, ABD gibi çok sayıda ülkede yasadışı olduğunu söyledi.

Halihazırda piramit satış sistemi yürüttüğü şüphesiyle Bakanlıkça çok sayıda şirket ve organizasyonun denetim kapsamına alındığını ve bunlardan piramit satış sistemi olduğu sonucuna varılanlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Tüfenkçi, "Vatandaşlarımız, herhangi bir ürün veya hizmet ticareti olmayan, aşırı kazanç vadeden ve sisteme yeni üye getirmek koşuluyla prim, komisyon gibi adlarla ödeme yapmayı öngören yapılara karşı dikkatli olmalı. Sisteme giriş ücreti alabilmek için tahsil edilen ücretlere karşılık verileceği belirtilen paralar yanında sisteme yeni üye getirmek koşuluyla prim, komisyon ve benzeri adlarla ödeme yapmayı öngören yapılara şüpheyle yaklaşılmalı. İleride maddi ve hukuki mağduriyet yaşanmaması adına bu tip sistemlere üye olunmamalı."diyerek uyardı.

Çiftlikbank ile ilgili uygulama ve yaptırımların sonu ne zaman gelecek ve sonuç ne olacak bilinmez. Ancak hükümet kanadı uygulamayla ilgili sert tepkilerini sürdürmeye devam ediyor.


    


__________________

Neden iki kulağımıza karşılık bir dilimiz var, biliyormusunuz? Çok dinleyelim de az konuşalım diye...
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #2
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2017
Nereden
Kanada
Mesajlar
Konular


  


Geçmişten günümüze baktığımız da haklı da. Bu tarz sitelere pek güvenmemek gerekli, bitcoine yatırım yapmak bundan daha mantıklı
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #3
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2017
Nereden
T.Ü.R.K
Mesajlar
Konular


  


' bitcoin ' kesinlikle çok sakat iş .
    


__________________

Vatan Ve Hürriyet Tek Temennim ,
Ne Mutlu Türküm diyene !

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #4
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2017
Nereden
Kanada
Mesajlar
Konular


  


Bitcoin bugün 67 bin tl olmuş daha geçenler de 27 bin tl olmuştu
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #5
 • Offline
 • Teğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2017
Nereden
Dünya
Yaş
22
Mesajlar
Konular


  


Teknolojiyi biz takip ediyoruz ama disardan kimsenin bildigi yok uyari yapip guvenmeyin diye ama kredi cekip para yatiriyor kazanirim gibisinden bu ciftlikbank a dur demek gerekir bence cogu kisi bilmeyenlere ikna ederek paralarini bosa veriyor. Turkhackteam ailesi olarak medyadan oz gorununlu ciflik bank diye ihbar gecsek belki kimse yatirim yapmaz diye dusunuyorum
    


__________________

C+
Ne Mutlu Türküm Diyene

Html %75
Web Tasarım %75
Grafik Tasarım%75
Sosyal Mühendislik %100
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #6
 • Offline
 • Teğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Sep 2016
Nereden
Ordugâh
Mesajlar
Konular


  


Vaktin de herkes birbirine tavsiye eder ve kullanır halindeydi. Yatırımlar yapılıyordu sözde daha fazlasını kazanmak için. Tamamen zaman kaybı ve masraf. Hiç bir kimsenin ne amaçla olursa olsun kullanmasını doğru bulmuyorum.
    


__________________

"Teŋri Türüküg Közedzün Yegedzün!"

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2017   #7
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Feb 2016
Mesajlar
Konular


  


Zaman kaybı siteler çoğu dolandırıcı zaten.
    


__________________

Robot Coder.
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.