Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Kocaeli’de Bitcoin Üretim Tesisi Yandı!

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 16-04-2018 12:28   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Mesajlar
KonularPost Kocaeli’de Bitcoin Üretim Tesisi Yandı!Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki bir sanayii bölgesinde yer alan Bitcoin üretim tesisi, yoğun ısınma nedeniyle yandı. Çıkan yangında üç iş yeri zarar görürken, şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.
Bitcoin üretimi, bilgisayarların işlemci birimleri kullanılarak yapılan bir veri madenciliği sistemidir.

Bilgisayar işlemcileri, yoğun miktardaki veriyi işlerken aşırı miktarda ısınırlar. Bu nedenle soğutma sistemlerinin son derece özeli olması gerekir. Aksi takdirde dokunmaya çekineceğiniz derecedeki yüksek sıcaklıklar, bütün sistemin sonunu getirebilir.

Kocaeli’de yaşanan bir olay, tam olarak bu nedenle meydana gelen bir yangına işaret ediyor. İzmit’e bağlı Sefa Sirmen Sanayi Sitesi’nde bulunan bir demir iskele imalatı atölyesindeki Bitcoin üretim tesisi, aşırı ısınmadan kaynaklı olarak yanmaya başladı. Yangının şiddeti artınca alevler iki dükkana daha sıçradı.


sans eseri yaşanan olayın zararı sadece maddi oldu ve ölen ya da yaralan kimse olmadı. Alevleri itfaiye ekipleri güçlükle söndürebildiler.

Hürriyet’in haberine göre Ömer E. isimli bir şahsa ait olan Bitcoin üretim tesisi, yangının çıktığı zamanda boştu ve çevredeki diğer işletmeciler dumanları görünce ekiplere haber verdiler.

Bitcoin yangınından zarar gören tek şey Bitcoin üretimini yapan bilgisayarlar değil, demir iskele üretimi yapılan atölye de oldu. Polis ekipleri, olayla ilgili incelemelerini sürdürüyorlar.


Kayank: Tıkla
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.