Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
çukur dizisi ve rtük kavgasi ! [mahkemelik olundular]

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 29-05-2018 13:47   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
Kayseri
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 207
Teşekkür (Aldı): 214


çukur dizisi ve rtük kavgasi ! [mahkemelik olundular]Show TV’deki Çukur dizisinin, geçen günlerde, RTÜK kararı gereği sezon finali bölümünün yayımlanmayacağı gündeme gelmişti.


RTÜK'ün, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan "Türk Malı" adlı diziyle ilgili verdiği durdurma cezasını, Çukur’un yayında olacağı saatlerde uygulamaya karar verdiği belirtilmişti. Öte yandan, Show TV ile RTÜK arasında mahkeme sürecinin de devam ettiği ifade edilmişti.

"YÜRÜTMEYİ DURDURMAZLARSA..."

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise bugünkü köşesinde, durumu RTÜK'e sorduğunu belirtti

Çukur'un finali için yeni gelişme
"Finalin yayınlanmasında..."


Show TV’deki Çukur dizisinin, geçen günlerde, RTÜK kararı gereği sezon finali bölümünün yayımlanmayacağı gündeme gelmişti.


RTÜK'ün, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan "Türk Malı" adlı diziyle ilgili verdiği durdurma cezasını, Çukur’un yayında olacağı saatlerde uygulamaya karar verdiği belirtilmişti. Öte yandan, Show TV ile RTÜK arasında mahkeme sürecinin de devam ettiği ifade edilmişti.

"YÜRÜTMEYİ DURDURMAZLARSA..."

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise bugünkü köşesinde, durumu RTÜK'e sorduğunu belirtti.


Koloğlu, hukuki aşamanın devam ettiğini RTÜK'ün doğruladığını ifade ederken, "Bu durumda ne oluyor, ceza uygulanabilir mi" diye sorduğunu belirtti. Koloğlu, RTÜK'ün kanal için, "Yürütmeyi durdurmazlarsa, uygulanır" yanıtını verdiğini, ancak ortada net bir durumun olmadığını ifade etti.

Koloğlu, "Buradan hareketle, finalin yayınlanmasında bir sorun olmayacağı kanaatindeyim" dedi.

Koloğlu'nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"RTÜK’ün, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan ‘Türk Malı’ dizisiyle ilgili verdiği durdurma cezasını, ‘Çukur’un sezon finalinin yayınlanacağı gün uygulayacağını açıkladığını, Habertürk’ten Sevilay Yılman yazdı.

'O tarihlerde alınan bu karara karşı, Show TV mahkemeye müracaat etmiş ve yürütmeyi durdurma kararı almış. Dava önce Show TV’nin lehine sonuçlanmış, daha sonra ise Danıştay tarafından karar bozulmuş ve dava reddedilmiş. Ancak söz konusu davanın daha karar düzeltme aşaması sürerken, RTÜK nasıl bir yerden ateş aldıysa, alelacele haftaya, tam da finalinin olacağı günde neden ‘Çukur’un yayın saatinde uygulamaya karar vermiş?' diye de soruyor Yılman...

Ben de 'Nedir bu durum?' diye RTÜK’e sordum. Tüm hukuki aşamaları doğruladılar. 'Karar düzeltme aşamasında devam ediyor. Henüz dosya açık' dediler. Ben de, 'Bu durumda ne oluyor, ceza uygulanabilir mi?' diye sordum. Yanıt, 'Yürütmeyi durdurmazlarsa, uygulanır' oldu. 'Yani cezanın uygulanıp uygulanmaması buna mı bağlı? Yoksa, ‘Çukur’un sezon finali yayınlanabilir mi bu durumda' diye yineledim. 'Tabii ki' dediler. Yani şu anda net bir durum yok. Malum, 11 Haziran’da ‘Çukur’un sezon finali, Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Tüm hazırlıklar tamam...

Buradan hareketle, finalin yayınlanmasında bir sorun olmayacağı kanaatindeyim."

ÖZET: RTÜK un dizi ile çok fazla uğraştığını görüyoruz. Hatırlarsanız 4 Kere RTÜK para cezası kesmişti diziye. İşin tuhaf tarafı Türk malı ne alaka ?


Kaynak; https://odatv.com/cukurun-finali-ici...8051807_m.html

Konu ProTeknoAdam tarafından (29-05-2018 13:49 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau