Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Ergenekon Savcısı'na inceleme

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-09-2008 20:51   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2008
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 35


Exclamation Ergenekon Savcısı'na incelemeErgenekon Savcısı'na inceleme

Adalet Bakanı Mehmet ali Şahin, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeria Öz hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.
Yargı yılının açılışı dolayısıyla TBMM'de verilen resepsiyonda gazetecilere açıklamalarda bulunan Mehmet Ali Şahin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) Kuddusi Okkır'ın ölümü ve süre uzatımının da içinde bulunduğu 9 ayrı dosya nedeniyle Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarla ilgili gelen şikayetlerin, ilgili genel müdürlükler tarafından incelendiğini ifade eden Şahin, şikayetler üzerine bir süre önce inceleme başlatıldığını, bu incelemenin sürdüğünü kaydetti. Bakan Şahin, müfettişlerin incelemeyi tamamlamasından sonra bilgi vereceğini dile getirdi.
Gazetecilerin, "Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin, emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'u tutuklu bulundukları cezaevinde ziyaret etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Şahin, Cumhuriyet Başsavcılarına, özel izinle görüşme imkanı sağlaması görevi verildiğini, söz konusu ziyaretin bu çerçevede yapılmış olan bir ziyaret olduğunu söyledi. Ziyaretten sonra veya ziyaret esnasında yapılan açıklamada bunun tamamen iyi niyet amaçlı insani duygularla yapılmış bir ziyaret olduğunun ifade edildiğini hatırlatan Bakan Şahin, bu ziyaretten hareketle yargıyı ve TSK'yı eleştiren değerlendirmeleri haksız bulduğunu kaydetti. Şahin, "Ne bu ziyaret nedeniyle bağımsız yargı organlarımız etki altında kalır, yapmaları gereken bir işi yapmaktan çekinirler, ne de Türk Silahlı Kuvvetleri yargıya müdahale gibi bir niyet taşır. Dolayısıyla biz değerlendirme yaparken, bir nezaket ziyareti çerçevesindeki konuyu büyüterek, kurumlarımızı yıpratmayalım. Bundan ben çok üzüntü duyarım. Türkiye bir hukuk devleti. Herkes hukuk sınırları içerisinde görevini yerine getirecektir" diye konuştu.
CHP'li bazı milletvekillerinin de ziyaret taleplerinin olduğunun hatırlatılması üzerine Mehmet Ali Şahin, "Bu tamamen yönetmelik çerçevesinde, Cumhuriyet Başsavcılarının uygulamasıyla ilgili bir konudur. Onlar, yasaları, yönetmelikleri, tüzükleri hukuk çerçevesi içerisinde uygularlar. Yasalara, yönetmeliklere aykırı davranıldı diye bir şikayeti olan varsa bu uygulamalardan, bakanlığımıza bildirilmesi halinde Teftiş Kurulu Başkanlığı'mız gerekli işlemleri yapar" dedi.
Gazetecilerin Almanya'da devam eden Deniz Feneri Derneği davasıyla ilgili sorularına cevap veren Bakan Şahin, "Başka bir ülkede, örneğin Almanya'da açılmış bir davayla ilgili, Türkiye'den Almanya makamları bir adli yardım talebinde bulunmadan, bizim Adalet Bakanlığı olarak resen hareket etmemiz mümkün değil" diye konuştu. Türkiye ile Almanya'nın, adli yardım konusunda Avrupa Sözleşmesi'ni uyguladığını ifade eden Mehmet Ali Şahin, Alman makamlarının herhangi bir yardım talebinde bulundukları takdirde, sözleşme bağlamında Adalet Bakanlığı'nın üzerine düşeni yerine getireceğini kaydetti. Şahin, "Şu ana kadar, bakanlığıma Alman makamlarından ulaşmış herhangi bir talep yoktur" diye konuştu.
Bakan Şahin, yargıya intikal eden konularla ilgili değerlendirmede bulunmadığını belirterek, "Eğer bir soruşturma başlatacaksa, bunu cumhuriyet savcıları başlatır, bakanlığımın böyle bir soruşturma başlatma yetkisi yok. Cumhuriyet savcılarının, bakanlığımdan izin almaları gerekmiyor. Cumhuriyet savcıları, herhangi bir konuyla ilgili resen hareket edebilirler. Bakanlığımın, cumhuriyet savcılarına herhangi bir konuda talimat vermesi mümkün değil" dedi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau