THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Gökçek'e hodri meydan

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.950
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
0
290
03-10-2008 22:23
#1
Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, belediye ile ilgili rüşvet iddialarına “Alnımız açık, vicdanımız temiz” yanıtını verdi. Eryılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e seslenerek, “Bağımsız ve ortak bir komisyon kuralım. Bu komisyon ikimizin, ailelerimiz dahil, malvarlığını araştırsın ve bütün gerçekler ortaya çıksın” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Çankaya Belediyesi'ne ilişkin rüşvet iddialarına cevap verdi. Eryılmaz, her şeyin gün yüzüne çıkacağını söyleyerek “Gökçek'e sesleniyorum. Bağımsız ve ortak bir komisyon kuralım. Bu komisyon ikimizin, ailelerimiz dahil, malvarlığını araştırsın ve bütün gerçekler ortaya çıksın” dedi. AKP'nin tüm yöneticileri ve belediye başkanları ısrarla ve inatla mal varlıklarını açıklamaktan kaçındıklarını savunan Eryılmaz, “Son olarak sayın Başbakan'ın sayın Deniz Baykal'ın televizyon ekranlarında malvarlıklarını açıklama davetini reddetmesi bu konudaki kuşku ve endişeleri derinleştirmektedir” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de mal varlığına ilişkin kuşkuları giderememiş olduğunu ifade eden Eryılmaz, “Melih Gökçek'e bir fırsat daha vermek istiyorum. İkimizin ortak belirleyeceği bir komisyon ailelerimizi de kapsayan çok detaylı bir araştırma yapsın. Araştırmanın sonuçları kamuoyuna açıklansın ve bizler çıkacak bu sonucun gereği neyse onu gerçekleştirelim. Sayın Gökçek herkese hodri meydan diyecek cesareti gösterdiğine göre bu teklifi de kabul etmelidir” diye konuştu. Eryılmaz şunları söyledi: “Çankaya hakkında yapılan yayınlar bizim göstermiş olduğumuz performans nedeniyledir. Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin güveni, büyük özveriyle gece gündüz çalışarak ortaya koyduğumuz hizmetlerin Çankayalılar tarafından birebir değerlendirilmesi için yürüttüğümüz bu çalışma AKP ve O'nun Ankara'daki Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i paniğe sürüklemektedir. Biz, belediyemizin her kuruşunu gözümüz gibi koruyarak pek çok büyük firma ile işbirliği halinde kurduğumuz Çankaya Gıda Bankası'nda yoksul yurttaşlarımızı rencide etmeden ayda 250 YTL'lik yardım yaparken, Gökçek halkın emanet ettiği belediye bütçesi ile yandaşlarına gıda yardımı adı altında destek vermektedir. Belediyecilik anlayışımız gereği yaptığımız bu yardım ve diğeri arasındaki dağlar misali fark şimdi yurttaşlarımız tarafından çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler