THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

PKK Meclis'te 96 Destekçimiz Var Diyor

cansın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2008
Mesajlar:
8.788
Konular:
6189
Teşekkür (Etti):
648
Teşekkür (Aldı):
995
Ticaret:
(0) %
0
317
08-10-2008 14:48
#1


DTP'LİLERE YAKINLIK GÖSTEREN TEK LİDER kapalı kapılar ardında başka konuşuyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK yandaşı yabancı bir internet sitesinde “olağanüstü durumda bizimle birlikte hareket edebilecek 96 milletvekili var” denilerek isim listesi yayımlandığını açıkladı.

DTP'YE EN ÇOK YAKINLIK GÖSTEREN LİDER

TBMM'de DTP'li milletvekillerine ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e gösterdiği yakın ilgi ülkücü taban tarafından eleştirilen Bahçeli'nin, kapalı grup toplantısında DTP'yi suçladığı ortaya çıktı.

LİSTE, PKK YANDAŞI SİTELERDE YAYINLANDI

Bahçeli, MHP’nin dünkü grup toplantısının basına kapalı bölümünde Balıkesir başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Türk-Kürt çatışmasına yönelik olaylarların son derece vahim sonuçlar doğurabileceğini söyledi. Türkiye üzerinde ciddi oyunlar planlandığını savunan Bahçeli, “Çok planlı bir strateji uygulanıyor. Yarın birgün olağünüstü bir durum olduğunda burada da (TBMM) ‘PKK ile birlikte hareket edebilecek 96 kişi var’ deniyor. PKK’nın sitelerinde bu liste yer alıyor. İş bu kadar ayağa düşmüş vaziyette” dedi.

YA ATIŞMA ÇIKACAK, YA HESAP SORULACAK

İsim vermeden DTP’yi de eleştiren Bahçeli, bu partinin, terör örgütüyle fikir ve amaç birliği içinde olduğunu savunarak, “Bu ihanet cephesi, ülkeyi kanlı bir bölünme ve iç çatışma sürecine sokacaktır. Ya da Türkiye bu ihanetin belini kıracaktır” diye konuştu.

KİM O VEKİLLER?

Yayınlandığı iddia edilen listede 96 milletvekilinden bahsediliyor. PKK'nın DTP'li milletvekillerini “olağanüstü durumda kendileri birlikte hareket edebilecek milletvekilleri" listesinde göstermiş olabileceği tahmin ediliyor. Ancak TBMM'de sadece 21 DTP milletvekili bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda, PKK'nın kendilerini destekleyeceklerini iddia ettiği diğer 75 milletvekilinin kimler olduğu merak ediliyor.

MHP TEZKEREYE DESTEK VERECEK

Sınır ötesine asker gönderme tezkeresini destekleyeceklerini de açıklayan Bahçeli, teröristlere yönelik son sığınağa kadar havada ve karada sıcak takip ve “tam imha” operasyonu yapılması gerektiğini söyledi.


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler