THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
Seçenekler

Maliye'ye karakol sorusu

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.950
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
0
325
08-10-2008 21:34
#1
CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, Aktütün Karakolu ve sınırdaki bazı karakolların taşınmasıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'nın harcama kalemlerinin kaydırılması talebinin Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmediği şeklindeki iddiaları TBMM gündemine taşıdı.

CHP Genel Saymanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, Aktütün Karakolu ve sınırdaki bazı karakolların taşınmasıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı’nın harcama kalemlerinin kaydırılması talebinin Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmediği şeklindeki iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Söz konusu iddialarla ilgili olarak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren CHP’li Özyürek, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız’ın açıklamalarına dikkat çekti. Soru önergesinde, Genelkurmay Başkanlığı’nın harcama kalemlerinin kaydırılması talebinin Maliye Bakanlığı tarafından reddedildiği iddialarına değinen Özyürek, Unakıtan’a şu soruları yöneltti:
“-Harcama kalemleri arasında kaydırma talebinin Maliye Bakanlığı'na iletildiği, 1 milyar 277 milyon YTL'lik artı veren bir ödenekten bu ve benzeri yerlerin yapımı için aktarım istendiği doğru mudur?
-Ancak Maliye Bakanlığı yetkilileri yazılı olarak yapılan bu başvuruyu uygun görmeyip, vize vermediği ve bu paranın Hazine'ye aktarıldığı doğru mudur?
-Türk Silahlı Kuvvetleri’nin böylesine çok önemli talebi eğer reddedildiyse, bunun gerekçeleri nelerdir? TSK’nın güvenliğe ilişkin bu tip taleplerinin karşılanmamasının yarattığı güvenlik zaaflarının Maliye Bakanlığı farkında mıdır?”

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler