THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Minibüsçüler yol kapattı

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.950
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
0
305
10-10-2008 19:55
#1
Yalova'da, Belediye Meclisinin ilçe ve belde minibüslerinin kent merkezine girişini yasaklamasını protesto etmek için Bursa kara yolunu kısmen, İzmit kara yolunu da tamamen trafiğe kapatan yaklaşık 200 minibüsçü, 3.5 saat süren eylem yaptı.

Yalova'da, Belediye Meclisinin ilçe ve belde minibüslerinin kent merkezine girişini yasaklamasını protesto etmek için şoförler, Bursa kara yolunu kısmen, İzmit kara yolunu da tamamen trafiğe kapattı. Eyleme yaklaşık 200 minibüsçü katıldı. 3.5 saat süren eylem de minibüsçülerle polis arasında gerginlik yaşandı.
Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Dörtyol mevkisinde, araçlarını park ederek Bursa kara yolunun bir kısmını, İzmit kara yolunun ise tamamını trafiğe kapatan minibüs sürücülerinin uyarıları dikkate almaması üzerine, minibüslerden biri emniyete ait çekiciyle yoldan kaldırıldı.
Bu sırada, Çiftlikköy'de oturan bazı vatandaşların da destek verdiği minibüsçüler ile polis ekipleri arasında gerginlik yaşandı.
Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin Sadioğlu'nun emniyet yetkilileriyle yaptığı görüşmenin ardından minibüsçüler, 3,5 saat süren eylemi sona erdirdi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler