Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


Polisin silah kullanımına sınırlama teklifi

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 17-11-2008 20:17   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2007
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 212


Polisin silah kullanımına sınırlama teklifiCHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, polisin; kendisine ya da başkasına karşı, silahlı veya benzeri bir direniş olmadıkça, uyarı ateşi de dahil silah kullanmasını engelleyen kanun teklifi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'ın TBMM Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifi, Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nda değişiklik öngörüyor.
Teklife göre, polis; kimlik sorma sırasında durmayan veya durduktan sonra kaçan şüphelilere karşı, kendisine ya da başkasına yönelik silahlı ve benzeri direniş olmadıkça, uyarı ateşi de dahil silah kullanamayacak.
Bedeni kuvvet ve maddi güç dışında silah kullanamayacak olan polis, şüphelinin aracını, plaka üzerinden takibe alacak veya polis kontrol noktalarına, şüphelinin eşkalini, aracın tanımını verecek.
Teklifin gerekçesinde, polisin, eğitim düzeyi ile yetkileri arasında orantısızlık gibi etkenler nedeniyle giderek zorlaşan görev alanıyla baş etmekte güçlük çektiği belirtildi. Polisin öncelikli görevinin, halkın can güvenliğini korumak olduğuna işaret edilen gerekçede, bu güvenliğe aykırı biçimde zor ve silah kullanımının önlenmesi, insan haklarını ihlal uygulamalarının bir an önce durdurulması gerektiği kaydedildi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli
instagram takipci hilesi

wau