Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


Fidye pazarlığı yakın

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 17-11-2008 20:24   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2007
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 212


Fidye pazarlığı yakınYemen açıklarında korsanların eline geçen 'Karagöl' adlı gemi ile ilgili olarak konuşan AKP İstanbul Milletvekili Hasan Kemal Yardımcı, ''fidye pazarlığının birkaç gün içinde başlayacağını sanıyorum'' diye konuştu.


AKP İstanbul Milletvekili Hasan Kemal Yardımcı, Yemen açıklarında korsanların ele geçirdiği YDC Denizcilik AŞ'ye ait Türk bayraklı ''Karagöl'' adlı gemi ile ilgili olarak, ''Önümüzdeki birkaç gün içinde gemiyi kaçıranlarla fidye pazarlığının başlayacağını sanıyorum'' dedi.
Yardımcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, birkaç gün önce YDC Denizcilik A.Ş'ye ait ''Karagöl'' adlı geminin Hindistan'ın Bombay Limanı'na giderken Yemen açıklarında korsanlar tarafından kaçırıldığını anımsattı.
Kaçırılan gemide 4 bin 500 ton kimyasal madde bulunduğunu bildiren Yardımcı, ''Gemideki 14 Türk personelin can güvenliğiyle ilgili hiçbir sorun yok. Her gün telefonla konuşuyoruz. Gemi personeli de ailelerini arayabiliyor. Elbette gemi personelinin ailesi endişeli bir şekilde bekliyor. Ancak herkesten sabırlı olmasını istiyorum'' dedi.
Gemiyi kaçıranlarla fidye görüşmelerinin geminin sigortasını yapan firma aracılığıyla yürütüldüğünü, ancak bu konuda şu ana kadar net bir gelişme olmadığını bildiren Yardımcı, ''Şu anda gemiyi kaçıranların istediği bir rakam yok. Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde gemiyi kaçıranlarla fidye pazarlığının başlayacağını sanıyorum. Sonuçta geminin kaçırılma nedeni fidye. Ancak bizim için önemli olan fidye değil personelimizin güvenliği ve sağlığı. Gemi mürettebatının en kısa zamanda evlerine dönmesi için çalışıyoruz'' diye konuştu.
Yardımcı, geminin kaçırılmasıyla ilgili yurt içinde ve uluslararası alanda girişimlerde bulunduklarını dile getirerek, şunları söyledi: ''Denizcilik Müsteşarlığı, Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordineli bir şekilde gerekli çalışmayı yapıyorlar. Ancak bu sadece Türkiye'nin değil, dünya denizciliğinin sorunudur. Yalnız bizim gemimizin ve ülkemizin sorunu değil. Dünya denizciliğinin bu sorundan kurtarılması gerekiyor. Çünkü işin artık tadı kaçtı. Artık her gün bir gemi kaçırılıyor. Bu da bu soruna acilen çözüm bulunması gerektiğini ortaya koyuyor.''
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli
instagram takipci hilesi

wau