THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

09:22 Soğuk geliyor, donacağız

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 10:28
#1
Arrow
09:22 Soğuk geliyor, donacağız
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, soğuk ve yağışlı hava yurt genelinde etkili olacak.

TÜRKİYE BEYAZA BÜRÜNDÜ
Türkiye'nin Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdiği belirtilen açıklamaya göre bugün, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölgesinde yağış bekleniyor.

Yağışların Marmara'nın kuzeydoğusu (İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) ile Ege, Akdeniz ve Karadeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç bölgelerde kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Muğla, Aydın ve İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi genelinde ve Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) kuvvetli olması bekleniyor.

Pazar günü, iç ve doğu bölgelerde kar, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak biçiminde olmak üzere yurdun büyük bir bölümünde sürecek yağışların, Marmara'nın doğusu (Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik), Ege (bölge genelinde), Batı Karadeniz'in batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak) ile Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonunda gündüz sıcaklıklarının doğu bölgelerde 2-4 derece artacağı belirtilen açıklamada, sıcaklıkların diğer yerlerde değişmeyeceği, gece sıcaklıklarının ise özellikle iç ve doğu kesimlerde bulutlanmayla birlikte 4-6 derece artacağı kaydedildi.

İlgililerin ve vatandaşların kuvvetli yağış, buzlanma ve dona karşı önlem almaları istendi.
ANKARA BEYAZA BÜRÜNDÜ
Başkentte akşam saatlerinde başlayan ve gece de etkili olan kar yağışının, bugün ve önümüzdeki 2 gün daha süreceği tahmin ediliyor.
Ankara'da dün akşam başlayan ve etkili olan kar yağışında ulaşımın aksamaması için Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehirler arası yollarla caddelerde tuzlama ve küreme çalışmalarını sabahın erken saatlerine kadar sürdürdü.
Belediyeye özellikle Eskişehir yolu tarafından çok ihbar geldiği bildirilirken, bazı yollarda kayan araçlar nedeniyle maddi hasarlı kazalar oldu.
Kar yağışının saat 03.00'e kadar aralıklarla devam ettiği Başkentte, parklardaki bazı havuzların da tamamen donduğu görüldü.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Ankara'da kar yağışı bugün ve önümüzdeki iki gün devam edecek. Hava sıcaklığının da bugün en düşük -8, en yüksek 2 olacağı tahmin ediliyor.
DOĞU ANADOLU'DA 4 GÜN BOYUNCA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Bölgede en soğuk gece eksi 31 derece ile Ağrı ve Erzurum'da yaşandı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Balkanlar'dan gelen soğuk havanın etkisi altında olan bölgede, yarından itibaren 4 gün boyunca aralıklarla kar yağışı bekleniyor.
Sabah saatlerinde puslu ve sisli havanın etkili olduğu bölgede, gece ölçülen hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere, Erzurum ve Ağrı'da 31, Ardahan ve Kars'ta 22, Iğdır'da 17 ve Erzincan'da 12 derece ölçüldü. Gün içinde ise yine sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 13, Kars, Ağrı ve Ardahan'da 10, Erzincan ve Iğdır'da ise 2 derece sıcaklık bekleniyor.
Palandöken Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığının 38 santimetre olduğunu bildiren yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının Erzurum'da 20, Erzincan'da 5, Kars'ta 26, Ağrı ve Muş'ta 60, Iğdır'da 12, Ardahan'da ise 17 santimetre ölçüldüğünü söyledi.
Yetkililer, bölgede don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı. Günlük yaşamı da olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle Erzurum'da bazı vatandaşlar sabah araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Motorları donan araçlarını tüplü pürmüzle ya da ateş yakarak ısıtan vatandaşlar, buzla kaplı kaldırımlarda da yürümekte zorlandı.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler