THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

11:14 Göztepe, Özgür Atilla için tören düzenledi

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 14:36
#1
Arrow
11:14 Göztepe, Özgür Atilla için tören düzenledi
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}Ankara'daki yeni yıl partisinde kombiden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenip yaşamını yitiren gençlerden Özgür Turan Attila, çok sevdiği Göztepe Spor Kulübü'nün, isyan marşıyla son yolculuğuna uğurlandı. Genç Attila için kulübün stadyumunda düzenlenen törene, değişik takımların çok sayıda taraftarı katılırken, ‘Özgür ölmedi, kalbimizde yaşıyor’ sloganları atıldı.

ÖZGÜR TURAN ATİLLA ARTIK SADECE BU FOTOĞRAFLARDA KALDI
İŞTE DÜZENLENEN CENAZE TÖRENİNDEN KARELER
Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1'inci Sınıf Öğrencisi 18 yaşındaki Özgür Turan Attila için, bugün saat 10.00'da, aşığı olduğu Göztepe Spor Kulübü'nün Gürsel Aksel Stadyumu'nda tören düzenlendi. Törene, tek evlatlarını kaybetmenin acısını yaşayan gazeteci baba Murat Attila, eşi Okşan Attila, başta Göztepe ve İzmirspor olmak üzere değişik takımların yaklaşık 300 taraftarı, yöneticileri, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar ve gözüyaşlı arkadaşlarıyla yakınları katıldı.
Cenaze aracından omuzlara alınan Attila'nın üzerinde Göztepe ve İzmirspor'un atkıları bulunan tabutu, katafalka konuldu. Tabuta ve oğullarının fotoğrafına kapanan Attila çifti, gözyaşlarına hakim olamazken, son kez dokunmanın acısını yaşadı. Yakınları tarafından teskin edilen çift, dua okuyup, katılanlara da teşekkür etti. Törende, Göztepe Spor Kulübü İletişim Sorumlusu Ünver Ergün, yaşadıkları acının tarifsiz olduğunu, çok sevdikleri Özgür'e, Allah'tan rahmet dilediklerini belirtti. Söz alan baba Murat Attila ise, “Özgür, bu topraklarının ******ydu. Her zaman, ‘Alayına isyan, ölümüne Göztepe’ derdi. O bir Efe'ydi. Acımız çok büyük. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.
MARŞ OKUNDU, KARANFİLLER ATILDI
Tabutun üzerine, takımın renkleri olan sarı, kırmızı karanfiller atılırken, Attila'nın çok sevdiği, kulübün ‘İsyan’ adlı marşı, hep bir ağızdan okundu. Taraftarlar, daha sonra, ‘Özgür ölmedi, kalbimizde yaşıyor’ sloganları attı. Tekrar omuzlara alınan Özgür Turan Atilla'nın cenazesi, camları kendi fotoğraflarıyla donatılan cenaze aracına konulup, cenaze namazının kılınacağı Alsancak Hocazade Camii'ne ***ürüldü.
GÖZTEPE'nin İSYAN MARŞI
Göztepe'nin isyan marşı geleneksel olarak her maçın 85'inci dakikasından itibaren söyleniyor. Taraftarlar sözleri, Zülfü Livaneli'nin ‘Karlı Kayın Ormanı’ şarkısının üzerine yazmış. Söylenirken her dize iki kez tekrarlanıyor.
İsyan Marşı
İzmirin sokaklarında yürüyoruz formalarla
Sayımız 100 binler oldu sarısıyla kırmızıyla
Sarın güneş gibi doğsun kırmızın damarımda kan
Sensiz geçmesin bu yaşam senin için bütün kavgam
1925'te doğdu şanlı Göztepemiz
Issız kuytu köşelerden ant olsun ki döneceğiz
O günlere inanarak dalgalan sarı kırmızı
Acıların arasından söyle isyan marşımızı
kalksın eller üçlü için haykıralım göz göz için
son nefesi verir gibi şahadet getirir gibi
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler