THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

11:53 'Öğretmenevi genelgesi' öğretmenleri kızdırdı

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 14:49
#1
Arrow
11:53 'Öğretmenevi genelgesi' öğretmenleri kızdırdı
Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlerin öğeretmenevlerinden uygun fiyata yararlanması için bandrol alma zorunluluğu getirmesi üzerine Eğitim-İş, bir imza kampanyası başlattı. Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, “MEB’in kendi evimizde bizi kiracı yapmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, “öğretmenlerin paraları” ile yapılan öğretmenevlerinin bandrol kart ücretlerini 2009 yılı için yüzde 330 zamlandırarak 18 YTL'den 60 YTL'ye yükseltmesi ve bandrol alma zorunluluğu getirmesi üzerine eğitim camiası duruma büyük tepki gösterdi. Eğitim-İş ise söz konusu durumun düzeltilmesi için imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili ANKA’ya açıklamada bulunan Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, “Öğretmenlerin, kendi paraları ile inşa edilen öğretmen evlerini kullanmak için bandrol ücreti ödemesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bu genelge ile öğretmenlerin ve ailelerinin öğretmen evlerinden yararlanma olanakları kısıtlanmaktadır. Bandrol fiyatını 18 YTL’den 60 YTL’ye çıkaran AKP hükümeti söz konusu olan maaş zamları olduğunda aynı duyarlılığı göstermemektedir. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen evlerine yönelik uygulamalarının arkasında özelleştirip, satma düşüncesinin olduğu bilinmektedir” dedi.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Öğretmenler ve eğitim çalışanlarının personel kimlik kartları ile doğrudan tüm hizmetlerden yararlanması gerektiğini belirten Adıbelli, “Eğitim-İş bu sağlanana kadar kararlılıkla mücadele edecektir. Milli Eğitim Bakanı’nın bizi kendi evimizde kiracı yapmasına izin vermeyeceğiz.Eğitim-İş olarak bakanlık çalışanlarının personel kimlik kartlarıyla doğrudan tüm öğretmenevi hizmetlerinden yararlanmaları yönünde talebimizi iletmek üzere tüm Türkiye’de imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız” açıklamasında bulundu.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler