THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

12:08 Öz anne ve babamızın yanında olmak istiyoruz

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 14:51
#1
Arrow
12:08 Öz anne ve babamızın yanında olmak istiyoruz
LAHEY Yüksek Mahkemesi'nin, koruyucu aile statüsündeki Hollanda'da yaşayan lezbiyen çifte erilmesini kararlaştırdığı 11 yaşındaki Arif ve 7 yaşındaki Halil Azeroğlu kardeşler, yeni yıla Iğdır’daki dayılarının yanında girdi.

Arif Azeroğlu, “Yeni yılda Hollanda’daki öz anne ve babamızın yanında olmak istiyoruz. Ölürüz de o lezbiyen ailenin yanına gitmeyiz” dedi.

Hollanda’nın Denhak ketinde 20 yıldan beri oturan 43 yaşındaki Nurgül ile 38 yaşındaki Hanlar Azeroğlu çifti, evliliklerinin ilk 10 yılından sonra ilaç tedavisiyle Arif, Halil ve Yunus adını verdikleri üç çocuk sahibi oldu. Ancak, 2004 yılında Yunus, 6 aylıkken annesinin dikkatsizliği sonucu düşüp yaralandı. Kazanın ardından çocukları devlet korumasına alan Hollanda Gençlik Dairesi, aynı yıl üç kardeşi de koruyucu aile statüsüyle Hollandalı lezbiyen çifte verdi. Hukuk savaşının başladığı o tarihten beri çocuklarına kavuşamayan gurbetçi aile, 2007 yılında Arif ile Halil'in velayetini aldı ve Iğdır’a akrabalarının yanına gönderdi. Yunus ise lezbiyen koruyucu ailenin yanında kaldı. Şimdi Lahey Yüksek Mahkemesi, Iğdır’da yakınlarının yanında bulunan iki ******n da ailenin elinden alınıp eşcinsel koruyucu aileye verilmesi yönünde karar aldı.

IĞDIR’DA OKULA GİDİYORLAR

Iğdır’daki Kurtuluş İlköğretim Okulu dördüncü sınıfta okuyan Arif ile birinci sınıfa giden Halil, öğretmen ve öğrenciler tarafından çok seviliyor. Hollanda’ya gitmemek için sonuna kadar direneceklerini belirten aynı zamanda şeker hastası da olan Arif Azeroğlu, şunları söyledi:
“Iğdır’da okula gidiyoruz. Kardeşimle birlikte dedemin, dayımın, akrabalarımızın yanında olmaktan çok mutluyuz. Ben okulum bitirip polis olmak istiyorum. Yeni yılda Hollanda’da bulunan öz anne ve babamızın yanında olmak istiyoruz. İnşallah bu isteğimiz de gerçekleşir. Ölürüz de o lezbiyen ailenin yanına gitmeyiz. Koruyucu aile bize kötü davranıyor. Bizi onlara verirlerse kaçarız.”

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Gökçeli Köyü Muhtarı olan çocukların dayısı Behman Aslan, yeğenleri Arif ve Halil’i çok sevdiklerini belirterek, “Yeğenlerimin okulu için evi Iğdır’a taşıdık. Tek isteğim en iyi şekilde eğitim- öğretim almaları. Çocukların lezbiyen çifte verilmemesi için mücadele veriliyor” dedi.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler