THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

15:56 ‘Biz fırıldak değiliz’ diyen aday yine aday

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 15:01
#1
Arrow
15:56 ‘Biz fırıldak değiliz’ diyen aday yine aday
ADANA’da genel veya yerel ayrımı yapmaksızın her seçimde bağımsız aday olan Abdurrahman Boztaş, 29 Mart 2009’daki yerel seçimler için de Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

BOZTAŞ, ADAYLIĞINI İŞTE BÖYLE AÇIKLADI
22 Temmuz 2008 genel seçimlerinde ‘Biz fırıldak değiliz’, ‘Bu tekere çomak sokmayın’ sloganıyla gündeme gelen ve sanal alemde en çok ‘tık’lanan bağımsız milletvekili adayı olan 58 yaşındaki Abdurrahman Boztaş, bağımsız olarak Adana Büyükşehir Belediye adaylığını açıklamak için başında çiftçi kasketiyle objektiflerin karşısına çıktı. Adaylık açıklamasının yapılacağı Seyhan Otel’e ‘Fiat Bis’ marka otomobiliyle gelen Abdurrahman Boztaş, seçim kampanyasında yeni sloganıyla da dikkat çekti. GSM şirketinin televizyon reklamında oynayan Şahan Gökbakar’ın ‘Recep İvedik’ karakterine nazire yapan Boztaş’ın tanıtım filmlerinde ‘Recep’in tavuğu varsa Boztaş’ın horozu var’ sloganı kullanıldı.

Önceki seçimde adaylığını hamamda açıklayan, eşek sırtında seçim gezileri yapan Boztaş için bu kez 5 yıldızlı Seyhan Otel sponsor olup, ücretsiz salon tahsis etti. Adaylık açıklamasını bir grup seveninin alkışlarıyla ilan eden Boztaş, ‘Türkiye Çağdaş Ülke Partisi’ (TÇÜP) adıyla yeni bir siyasi parti kuracağını da açıkladı.

‘Araştırmacı, gazeteci, yazar, şair ve ressam’ sıfatlarını kullanan Boztaş için hazırlanan afişlerde de Avrupa Yakası televizyon dizisindeki Adanalı Dilber Hala karakteri destek verdi. Afişten seslenen Dilber Hala ‘Kuzuumm, Yavrııııım, Boztaş’a atasınız ha’ diye Boztaş’a oy istedi.

YETER ARTIK DURAK

Seçimde AKP’den MHP’ye geçip 5’inci kez seçilmek için aday olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ı hedef olan Boztaş’ın afişinde ‘Yeter artık Durak, bu işleri bırak, ver oyunu Boztaş’a hep birlikte kurtulak’ ifadeleri yer aldı.

27 maddelik proje paketini de açıklayan Boztaş’ın ilginç vaatleri arasında ‘Adana’daki DSİ sulama kanalları üzerinde dükkan, otopark, dinlenme alanları yaparak, yaz sıcağında serin serin oturmak. Seyhan nehrini kullanarak Akdeniz’den 50 kilometre uzakta olan Adana’ya deniz getirmek. Dar gelirlilere kiloluk belediye ekmeği satmak’ yer aldı.

Boztaş, toplantı sonunda iki elini başının üstüne kavuşturup, döner koltukta etrağında dönerek selamlama yaptı.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler