THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

13:43 AKP İzmir'de eğilim yoklaması yaptı

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 15:06
#1
Arrow
13:43 AKP İzmir'de eğilim yoklaması yaptı
AKP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları ve ilçe belediye başkan aday adayları için eğilim yoklaması yaptı. Toplam 30 ilçe için kurulan sandıklarda, yaklaşık 13 bin AKP'linin yoklamaya katılmasının beklendiği belirtildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ocak'ta yapması beklenen İzmir ziyareti öncesinde, AKP eğilim yoklaması yaptı. Teşkilat üyeleri kapalı zarfla katıldıkları eğilim yoklamalarının sonuçları Ankara'da genel merkeze gidecek. Başbakan Erdoğan'ın da İzmir ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilçe belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Eğilim yoklamasında 30 ilçe için sandık kuruldu. Teşkilat mensupları Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Cemil Şeboy, Mustafa Altınok, Hulusi Armağan, İsmail Yılmaz, Perihan Genç ile ilçe belediye başkan aday adayları için sandık başına gitti. Yoklamanın yapıldığı yerde belediye başkan aday adayları da hazır bulundu.

AKP İl Başkanı Aydın Şengül, zarfların Ankara'ya gideceğini belirterek, “Ankara'da il bazına göre komisyonlar kuruluyor. Yoklamanın sonuçlarına, kamuoyu yoklamalarına göre çizelge oluşturulacak. Belli isimler elenecek. Aday adayları mülakata girecek. Başbakanımızın da İzmir ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilçe belediye başkan adaylarını açıklamasını umut ediyoruz” dedi.

Sandık görevlisi olarak eğilim yoklamasına gelen Aydın Milletvekili Atilla Koç, halkın, parti teşkilatı mensuplarının kime teveccüh ederse bunu milletin oylamasına sunacaklarını söyledi. Koç, “Belediye seçimleri sadece partilere bağlı değil. Adayın şahsiyeti de önem arz ediyor” dedi. Buca Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Şeboy da, yapılan eğilim yoklamasını demokrasinin güzel bir örneği olarak gösterdi. Şeboy, teşkilatın da önemine dikkat çekerek, “Teşkilatın gücünü almayan adayların işi zordur” diye konuştu.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler