THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

13:44 Görme engellilerden İsrail protestosu

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 15:07
#1
Arrow
13:44 Görme engellilerden İsrail protestosu
KONYA Görme Engelliler Derneği, Kayalı Park'ta Sivil Toplum Örgütleri tarafından kurulan standta İsrail'in Filistin'e saldırısı ve ardından çekilen fotoğrafları inceledi. Sergide görme engellilere fotoğraflardaki görüntüleri anlatmak isteyen İsa Duman, fotoğraflarda parçalanmış insan cesetleri olduğunu belirttikten sonra, “Bu fotoğrafları görmediğiniz için çok şanslısınız” dedi.

Kayalı Park'taki fotoğraf sergisini gezen ilik Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi'nin 20 kadar üyesi, Gazze'de çekilen fotoğraflardaki görüntüleri arkadaşlarının kendilerine anlatmasını istedi. Dernek Üyesi olan İsa Duman, fotoğrafları inceledikten hemen sonra arkadaşlarına “Fotoğrafları anlatmak mümkün değil. Hepinizden özür diliyorum. Bir sürü parçalanmış insan cesetleri var. Kol ve bacağı kopmuş insanlar var. Ben daha fazla anlatamayacağım. Görme engelli olduğunuz ve bu manzaraları göremediğiniz için çok şanslısınız” dedi.

Daha sonra Kore Gazilerinden Ahmet Aras, fotoğraf standının önüne geçerek, İsrail'in Filistin'e saldırısının insanlığa sığmadığını ve Gazze'de yaşam savaşı veren Müslümanlar için Türkiye'nin sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Aras, “Burada yaşanan vahşettir. Bu ne kitaba ne de insanlığa sığar. Filistin'e yardım etmek için ne bekliyoruz? Biz hazırız. Oraya gitmek için Kore gazilerini Filistin'e çağırıyorum. Korede Allah için binlerce şehit verdik. Burada da şehit düşmek istiyorum. Kore savaşında 3 kurşun yedim, 3 parmağımı kaybettim. Gazze'ye giderek müslümanlar için yine savaşırım ve gerekirse onurumla orada şehit olurum” dedi.

Fotoğrafların incelenmesi ardından basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Veli Özağan, “Gazze'ye yapılan saldırıda yüzlerce Müslüman hayatını kaybetti. Binlerce insan yaralanarak bizler gibi engelli oldu. Bu durumun ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapılmalı ve Filistin'e destek verilmelidir” dedi.
Basın açıklaması, ‘İsrail şaşırma sabrımızı taşırma' sloganı ile sona erdi.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler