THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

13:50 Demir: Bu travmayı atlatamam

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
03-01-2009 15:10
#1
Arrow
13:50 Demir: Bu travmayı atlatamam
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti. Demir, yaptığı yazılı açıklamada, yılbaşı gecesi 7 üniversite öğrencisinin karbonmonoksit zehirlenmesi dolayısıyla hayatlarını kaybetmesine ilişkin bugün gazetelerde yer alan haberlerin, şahsını ve kurumunu yıpratmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu savundu. İşte Demir'in açıklamaları.

"1.1.2009 gecesi 7 gencimizin karbonmonoksit gazından vefat etmeleriyle ilgili bugünkü (3.1.2009) gazetelerde yer alan haberler, şahsımı ve Kurumumu yıpratmaya, kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.
Dün (2.2.2009) düzenlediğim basın toplantısında, üzücü olayın gelişimini anlatıp, bilirkişi raporunu ve teknik değerlendirmeyi sunarak, Başkentgaz’ın bu olayda herhangi bir ihmali ve kusuru bulunmadığını ifade ettim ve gerekirse bizim de soruşturma kapsamına alınabileceğimizi vurguladım.
Ayrıca bu türü vahim olayların bir daha yaşanmaması için doğalgaz kullananların nelere dikkat etmesi gerektiği yönünde detaylı açıklamalarda bulundum.
Ancak basın toplantısında ifade ettiğim bu konular, tamamen art niyetli olarak çarptırılmış, çok farklı bir boyuta taşınmıştır.
Toplantıda bir soru üzerine gençlerin durumuyla ilgili olarak çok samimi bir şekilde gördüklerimi anlatıp, “Hadiseyi hiçbir insanın görmesini istemem. Gençlerin her biri bir tarafa düşmüş. Kimisi yerde, kimisi yüzükoyun, kimisi belden üstü yarı çıplak. O yaşlarda benim 3 ******m var. Ben bir babayım. Bu travmayı uzun süre atlatamam" dedim.
Gençler kesinlikle giyinik, günlük kıyafetliydi. Bir delikanlının gömleğinin düğmeleri beline kadar açıktı, bu gencin muhtemelen havasızlıktan bunalıp gömleğini açtığını düşündük. Hiçbir şekilde (gençler çıplaktı) diye bir beyanda bulunmadım. Anlatmaya çalıştığım, bu acıklı ortamdı.
Benim bir baba olduğumu defalarca tekrarladığım bu duygulu ifadelerimin iğrenç bir şekilde çarptırılarak; kamuoyuna, hem beni hem de gençlerin ailelerini yaralayacak şekilde yansıtılmasını kınıyorum. İfadelerimin çarptırılması sonucu ailelere verdiğim üzüntüden dolayı, bu ailelerden özür diliyorum.
Geldiğimiz noktada; Kurumumuzun, 7 gencin ölümü olayında hiçbir kusuru ve ihmali bulunmadığı halde töhmet altında bırakılmış olması, benim üzerimden hiç ilgisi olmayan insanların hedef olmaması için Başkentgaz Genel Müdürlüğü görevimden istifa ediyorum. 3.1.2009
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."
Veysel Karani Demir
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler