THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

17:31 Vekiller gelmeyince...

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 00:40
#1
Arrow
17:31 Vekiller gelmeyince...
ADANA'da halkın sorunlarının Sivil Toplum Kuruluşları (STK) aracılığıyla milletvekillerine aktarılması amacıyla oluşturulan TBMM Ortak Çalışma Grupları'nın toplantısına, kentin 14 milletvekilinden sadece CHP Adana Milletvekili Nevin Gaye Erbatur geldi. Milletvekilleri için ayrılan diğer koltuklarda, gelmeyen vekillerin yerine fotoğrafları konuldu.

Eczacı Odası'nda yapılan toplantıda konuşan TBMM Ortak Çalışma Grupları Adana Forum Sözcüsü avukat Mustafa Çinkılıç, geçen Ekim ayında TBMM'de milletvekilleri ile halkın daha yakın çalışması amacıyla TBMM Ortak Çalışma Grupları oluşturulduğunu hatırlattı. Buna paralel olarak 20 farklı ilde çeşitli zamanlarda toplantılar yapıldığını bildiren Çinkılıç, bu toplantılara parti ayrımı yapmaksızın kentin tüm milletvekillerinin davet edildiğini söyledi.
Etkinlikte Adana'nın sorununu belirleyip, bunu milletvekillerine aktarmayı amaçladıklarını vurgulayan Çinkılıç, şunları söyledi:
“Bugün de bu kapsamda toplantı düzenleme kararı aldık ve 14 Adana milletvekilini davet ettik. Ancak, sadece CHP milletvekilimiz Nevin Gaye Erbatur katıldı. MHP Milletvekili Kürşat Atılgan, CHP milletvekilleri Hulusi Güvel ve Tacidar Seyhan ile AKP Milletvekili Nejdet Ünüvar mazeret bildirdi. Diğer 9 vekilimizden yanıt dahi gelmedi. Vatandaşların sorunlarını STK’lar aracılığıyla milletvekillerine aktarmayı amaçlıyoruz ama vekillerden ilgi görmüyoruz. Onlara sorunlarımızı çözmeleri için yetki verdik. Her ay toplantı düzenlemeye devam edeceğiz. Seçtiğimiz vekillerin sorularımızı meclise taşımaları için buraya gelmelerini bekliyoruz.”

Toplantıda kentteki 14 milletvekili için ayrılan koltuklara fotoğrafları konulurken protokoldeki tek milletvekili olan CHP’li Nevin Gaye Erbatur da, milletvekillerin halkın sorularını çözmek için çalıştığını anlatırken, “Bugün ben buradayım, yarın başka arkadaşım gelir. Tüm milletvekilleri kentin sorunlarını biliyor ve bunu çözmek için yoğun çalışıyor” dedi. Erbatur, 2008'in küresel kriz nedeniyle zor geçtiğini, yanlış politikalar nedeniyle 2009’da istihdam alanlarının azalarak, buna bağlı işsiz sayısının artacağını ileri sürdü.

Adana’nın, 6 AKP’li, 4 CHP’li ve 4 MHP’li olmak üzere 14 milletvekili bulunuyor.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*
meko93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2008
Nereden:
Döиüşü σLмαуαи уσLdαи
Mesajlar:
909
Konular:
101
Teşekkür (Etti):
4
Teşekkür (Aldı):
80
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 01:06
#2
eline sağlk
---------------------
Eğer bir gün
Deplasman yolunda
Ölürsem otobüs ortasında
Fenerbahçe uğruna
Can verdiğimizi
Mezarın taşına

İğneleyin
Söylemeyin
Duymasın sevdiğim
Dayanamaz
Böyle bir acıya
Deplasmanda diyin uzaklarda diyin
Öldüğümü söylemeyin...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler