THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

ABD: İsrail ateşkes için çalışıyor

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 14:00
#1
Arrow
ABD: İsrail ateşkes için çalışıyor
ABD Dışişleri Bakanlığı, Washington'ın, kalıcı ve Hamas'ın İsrail'e yönelik roket saldırılarını sürdürmesine izin vermeyecek bir ateşkes sağlanması için çalıştığını bildirdi.

İsrail'in Gazze'ye hava saldırılarının sekizinci gününde kara harekatına başlamasının ardından ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Washington'ın İsrail hükümetine de askeri harekatın "sivillere yönelik olası sonuçları konusunda özenli olması" gerektiğini ilettiği kaydedildi.

Bakanlık sözcüsü Sean McCormack, "ateşkesin en kısa sürede sağlanması gerektiğinin açıkça ortada olduğunu, ancak kalıcı, zamanla sınırlı olmayan, sürdürülebilir bir ateşkese ihtiyaç olduğunu" söyledi.

Açıklamada, İsrail'in kara harekatına doğrudan değinilmezken acil bir ateşkes çağrısında da bulunmadı. Gazze'deki insani durumdan "derin endişe duyulduğu" belirtilen açıklamada, Hamas'ın, Gazze halkını rehin aldığı savunuldu.

BEYAZ SARAY

Bu arada, Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı George W. Bush'un Gazze Şeridi'ndeki son durum hakkında bilgilendirildiği bildirildi.

Beyaz Saray sözcüsü Gordon Johndroe, Bush'un, Gazze'deki son durum ve İsrail Savunma Kuvvetlerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirildiğini kaydetti.

Sözcü, ABD yetkililerinin İsrail'in yanı sıra bölgedeki diğer ülkeler ve Avrupa'daki yetkililerle düzenli temas halinde olduğunu belirtti.

ABD'de Dışişleri ve Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamalarda Gazze'deki insani duruma ilişkin kaygıların ifade edildiği ancak İsrail'in kara harekatına yönelik doğrudan bir eleştiri getirilmediğine işaret ediliyor.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*
meko93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2008
Nereden:
Döиüşü σLмαуαи уσLdαи
Mesajlar:
909
Konular:
101
Teşekkür (Etti):
4
Teşekkür (Aldı):
80
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 19:07
#2
teşekkürler
---------------------
Eğer bir gün
Deplasman yolunda
Ölürsem otobüs ortasında
Fenerbahçe uğruna
Can verdiğimizi
Mezarın taşına

İğneleyin
Söylemeyin
Duymasın sevdiğim
Dayanamaz
Böyle bir acıya
Deplasmanda diyin uzaklarda diyin
Öldüğümü söylemeyin...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler