THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Irak'ta intihar saldırısı: 38 ölü

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 20:33
#1
Arrow
Irak'ta intihar saldırısı: 38 ölü
Irak'ta bir Şii türbesi yakınında, kadın canlı bombacı trafından düzenlenen intihar saldırısında 38 kişi öldü, 55 kişi yaralandı. Hedef, İran'dan gelen Şii hacılardı.

Saldırı, Bağdat'ın Şiilerin yaşadığı Kazımiye bölgesindeki İmam Musa türbesinin dışındaki kontrol noktasında yapıldı.
Irak'ta Şii hacılara yönelik intihar saldırısını düzenleyenin kadın olduğu bildirildi.
Irak polisi, kadın intihar komandosunun üzerine sardığı bombaları türbenin dışındaki kontrol noktasında patlattığını bildirdi.

HEDEF, İRAN'DAN GELEN Şİİ HACILAR
Güvenlik sözcüsü Kasım Musavi, ölen ve yaralananların çoğunun İran'dan gelen hacılar olduğunu söyledi. Musavi, "Bomba yüklü yelek giyen bir kadın, türbe yakınındaki kontrol noktalarından birine ulaşmayı başarmış ve hacılar arasında bombaları patlatmış" dedi.
Irak güvenlik güçleri, Aşure gününe hazırlanan Şiilerin en kutsal yerlerinden biri sayılan Kazımiye'deki İmam Musa El Kazım türbesine giden hacılara düzenlenen saldırıda 38 kişinin öldüğünü, 55 kişinin yaralandığı açıklamıştı.

Musavi ise ölü sayısını 38, yaralı sayısını 65 olarak verdi. Yetkililer ölü ve yaralı sayısının artabileceğini söylüyor.

SORULAN SORU: "İRAN'I KIŞKIRTMA ÇABASI MI?"

Irak'taki bu saldırının, İsrail'in, İran destekli olduğunu savunduğu Şii Hamas'a yönelik operasyonunun yapıldığı güne denk gelmesi, uluslararası strateji uzmanlarını "İran'ı kışkırtma çabası mı" sorusunu sormaya yöneltti.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler