THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Uludağ'daki tesisleri kriz vurdu

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 20:34
#1
Arrow
Uludağ'daki tesisleri kriz vurdu
ULUDAĞ'daki tesisler, Kurban Bayramı'ndan sonra yılbaşında da umduklarını bulamamanın şokunu yaşıyor. Oteller müşteri çekmek için hafta içi ve hafta sonları konaklama ücretlerinde indirim yapmayı planlıyor. Uludağ'da kar kalınlığı 130 santimi buldu.

Ekonomik kriz ve Palandöken, Kartepe gibi kayak merkezlerinde kalitenin artması, Uludağ’da işletme sahiplerini kara kara düşündürmeye başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın iki gün kalıp, oteller bölgelerini iyileştirmek için söz verdiği, kayakseverlerin ‘Beyaz Cennet‘ olarak tanımladığı Uludağ’da otel sahipleri müşteri çekmek için fiyat indirmenin hesabını yapıyor. Üç sezondur fiyatlarını artırmayan işletme sahipleri, hafta için 80- 150 TL, hafta sonu ise 150- 250 TL arasında değişen kişi başı konaklama ücretlerinin düşürülmesini konuşuyor.

Fiyatları indirerek müşteri çekmeyi planlayan işletme sahipleri, bir ara müşterinin çok olduğu dönemlerde yeterli kar olmadığını, şimdi ise kar kalınlığının kayak için ideal seviyede olduğunu ancak müşteri bulamadıklarını söyledi.

Doluluk oranı yüzde 30 olarak belirlenen Uludağ’da halen 5 bin yatak kapasiteli 16 otel ile kamu ve özel sektöre ait 16 misafirhane bulunuyor.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler