THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

İran'dan Vatikan'a Gazze mesajı

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 20:35
#1
Arrow
İran'dan Vatikan'a Gazze mesajı
İran, Vatikan'a gönderdiği mesajda “İsrail'in savunmasız ve masum Filistinlilere yönelik katliamlarının durdurulması için harekete geçilmesini” istedi.

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, Vatikan Devletlerle İlişkiler Sekreteri (Dışişleri Bakanı) Dominiquie Mamberti'ye gönderdiği mesajda, Filistin'de “büyük bir insanlık trajedisi yaşandığını” belirterek, uluslararası toplumun “İsrail'in katliamlarına dur demesini” talep etti.

“İsrail tarihinin katliamlarla dolu olduğunu” ifade eden Mutteki mesajında, “Kudüs'ün işgalcisi siyonist rejim, uluslararası toplumun ciddi ve etkili tepki göstermemesinden cesaret alarak Filistin'de çocuk, kadın, yaşlı savunmasız insanları katlediyor” dedi.

Mutteki, İsrail'in uzun süreli abluka ve ambargodan sonra Gazze Şeridi'ne hava ve kara saldırısı düzenlemesini “zalimce ve namertçe” olarak nitelendirdi.

“Gazze Şeridi'ndeki Müslüman ve Hristiyan kardeşlerimiz, İsrail saldırıları sonucu zor günler geçiriyor” diyen Mutteki, “İnsani ve dini görevimiz, insanlık dışı bu zulüm ve katliamları kınamaktan öte somut adımlar atmamızı zorunlu kılıyor” ifadelerini kullandı.

İsrail'in günahsız insanları öldürmesinin Filistin direnişini daha da güçlendireceğini belirten Mutteki, “Bu zulüm, nihayetinde İsrail ve destekçilerinin yenilgisiyle sonuçlanacak” dedi.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler