THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Mehmetçik yenileniyor

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
04-01-2009 21:36
#1
Mehmetçik yenileniyor
Milli Savunma Bakanlığı'nca gündeme alınan bir modernizasyon projesi ile Mehmetçik günün en gelişmiş teknolojileri ile donatılacak. Türk silahları kuvvetleri unsurları elektronik, iletişim, silah, korunma, sağlık, giysi, bot ve eğitim gibi hizmetlerde yeni bir yapıya kavuşturulacak.


Dünyanın en büyük silahlı kuvvetleri unsurları arasında gösterilen Türk Silahlı Kuvvetleri için gündeme alınan ''Tek er Modernizasyon'' projesinin hayata geçirilmesine yönelik ilk toplantı, geçtiğimiz hafta içinde ilgili savunma kuruluşlarının katılımı ile Ankara'da gerçekleştirildi.
Türk savunma sanayii kuruluşlarının ürünlerinin de yer aldığı bir serginin de gerçekleştirildiği sempozyumda, özellikle günümüzde asimetrik tehdidin yayılması ve teknolojinin gelişimi sonucunda muharebe alanındaki erin yepyeni bir biçimde donatılması gerçeğinden yola çıkılarak ''tek er projesi'' ile ilgili yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.
Yapılan sunumlarda Mehmetçiğin yeniden donatılması konusunda gündeme alınan tek er modernizasyonunun elektronik, iletişim, silah, korunma, sağlık, giysi, bot ve eğitim gibi geniş bir teknoloji yelpazesine yayıldığı; ama bunların bütünsel bir yaklaşımla geniş kapsamlı bir programla ele alınmasının gerekli olduğu vurgulandı.

Ürünlerin tanıtıldığı sergi düzenlendi

Sempozyumda ayrıca projede görev alacak olan çeşitli kuruluşlarının ürünlerinin yer aldığı bir sergi de düzenlendi.
SSM'nin ev sahipliğinde Kara Kuvvetleri EDOK ve Milli Savunma Bakanlığı'nın desteği ve Savunma Sanayii Derneği önderliğinde gerçekleştirilen Tek Er Modernizasyonu Sempozyum ve sergisinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nden de çok sayıda üst düzey yetkili ve ileri teknoloji uygulamaları ile orduya hizmet veren çok sayıda sanayici katıldı.
Burada, Tek Er Modernizasyon konusunda diğer ülkelerde yürütülen programlar ve bu kapsamda geliştirilen teknolojiler ele alındı.
Daha sora yapılan bir dizi sunumda Türkiyede savunma sanayi üreticilerinin bu konudaki yetenekleri ve düşünceleri anlatıldı. 23 kuruluş ürünlerinin sergilendi. Sempozyumda görüşülen konuların bir rapor haline getirilerek Milli Savunma Bakanlığı'na sunulması da kararlaştırıldı.
AutoKiLLer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2009
Mesajlar:
9
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
05-01-2009 17:23
#2
zaten yeniLmezdik şimdi hiçten kımseye boyun eğmiyeceğiz
Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
05-01-2009 19:01
#3
Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!

Askeri Güç Dahada Güzelleşiyo...
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*
By !sTiLa ~ paSha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2009
Nereden:
ANKARA/ULUS
Yaş:
33
Mesajlar:
916
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
25
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
03-03-2009 13:00
#4
inş dahada gelişir büyürüz
--------------------- [youtube]S0PtZUoHbN0[/youtube]


ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ,HER GÜN BİRİNİZİ,BİR GÜN HEPİNİZİ KÖKÜNDEN KAZIYACAĞIZ

Polat: Terörü sen yaratmadınmı ?İskender: Kötü mü yaptık? terör olmasaydı bu ülkenin çocukları bayarağın ne anlama geldiğini unuturlardı.Polat: Terör Olmasaydı bayrak gönderde gönüllerde olurdu! Tabutların üstünde değil! Siz hırsızlığı adet edinmişsiniz. kreptoman olmuşsunuz. Bayrağı hırsınıza ve hırsızlığınza adet edinmeyin.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler