THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

İnternette Türk-İsrail Savaşı

freedomK11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2008
Nereden:
Istanbul
Yaş:
38
Mesajlar:
1.927
Konular:
804
Teşekkür (Etti):
22
Teşekkür (Aldı):
105
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 11:31
#1
Arrow
İnternette Türk-İsrail Savaşı
İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliama kızan Türk hackerlar, İsrail sitelerine karşı savaş başlattı. İsrail'in resmi kuruluşları ile özel şirketlerine ait internet sitelerini gözüne kestiren hackerlar, siteleri tek tek çökertmeye başladı. Çökerttikleri sitelere Türkçe, Almanca ve İngilizce, "Sırf yaptığınız ayıbı yüzünüze vurmak için ufak çapta eylem yapıyoruz. Hitler'in size yaptığını siz Filistin halkına yapıyorsunuz." mesajını bırakan Türk hackerlar, ayrıca bu sitelerde İsrail askerleri tarafından öldürülen çocukların fotoğraflarına da yer veriyor.

Yurtdışında bilgisayar üzerine üniversite eğitimi alan N.D. ile Bursa'da yaşayan üniversite öğrencisi B.S., İsrail'e karşı internet üzerinden başlatılan savaşta şimdiye kadar yaklaşık 500 internet sitesini çökertmiş.

Yaptıklarının yasal olmadığını ancak İsrail'in Gazze'de acımasızca gerçekleştirdiği katliama sessiz kalmamak için bu yola başvurduklarını anlatan N.D., "Amacımız Gazze'de masum insanlara yapılanları protesto edip, tepkimizi göstermek. Bu yolu seçmemizin sebebi ise sesimizi daha çok kişiye duyurabilmemiz. Çökerttiğimiz sitelerde bıraktığımız mesaj, o sitenin güvenliğine göre bazen 5 dakika bazen saatlerce kalabiliyor." dedi.

İsrail sitelerine yönelik başlatılan savaşta N.D. ile birlikte hareket eden B.S. de yaptıklarının İsrail'in Gazze'de yaptıklarının yanında çok masum kaldığını belirtti.

N.D., "Onlar orada bebekleri, çocukları acımasızca öldürüyor. Bizim yaptığımız sadece sanal savaş, kimseyi öldürmüyoruz. Çalışmalara, İsrail'in saldırıları bitene kadar devam edeceğiz." diye konuştu.

Türk hackerler ayrıca bazı İsrailli işadamlarının kredi kartı bilgilerini ele geçirdiklerini ve bu kartlardan Filistin için yardım toplayan derneklere yüklü miktarlarda online bağış yaptıklarını da iddia etti.

Daha önce de Danimarka'da yaşanan karikatür krizi sırasında aynı yöntemle birçok Danimarka sitesini çökerttiklerini belirten N.D. ve B.S., haksızlıklara karşı sanal ortamda savaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Türk hackerlar, saldırıların artmasıyla birlikte son günlerde birçok kişinin İsrail sitelerini kendisine hedef seçtiğini sözlerine ekledi.
---------------------
Hayat Bir Yapraktır Elbet Bir Gün Solacak
En Güzel Anılar Yaşadığımız Bu Anlarda Kalacak !!!
TheFreeDom K11

ALLAH Israil Ve Israile Usaklik Edenleri Asla Affetmeyecek...

Inanin KokaKola Icmezseniz Olmezsiniz.

Ilk Okulda Bosuna Ogretmediler " YERLI MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI " Diye


Rutbe Almak Icin Bos Mesaj Yazacagina Paylasacak Bisey Bul Konu Ac. Her Zaman Paylasilacak Bisey Mutlaka Vardir.


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler