THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Kızılay: "Gazze'ye sadece Türk Kızılay'ı girdi"

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 17:16
#1
Arrow
Kızılay: "Gazze'ye sadece Türk Kızılay'ı girdi"
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Muzaffer Komit, uluslararası yardım kuruluşları arasında Gazze'ye sadece Türk Kızılayının girebildiğini söyledi.

Komit, Düzce Kan Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırıların ardından Filistin halkına insani yardım göndermek için çalışmalara başladıklarını belirterek, ilk etapta 11 bin gıda kolisini Gazze'ye ulaştırmayı başardıklarını bildirdi.

Vatandaşların yardım konusunda kendilerine yaptıkları talepleri değerlendirmek için Kızılay olarak bir yardım kampanyası başlatacaklarını kaydeden Komit, “Kısa süre sonra içinde battaniye, gıda, ilaç ve çocuk bezi olan 10 tırlık bir yardım paketini daha bölgeye göndereceğiz” dedi.

DÜZCE, BATI KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ

Kızılayın Kan Hizmetleri Yönetim Bölümünce başlatılan Ulusal Güvenli Kan Temini Projesi kapsamında Türkiye genelinde Bölgesel Kan Merkezi Sistemine geçildiğini anımsatan Komit, bu kapsamda 12 olan bölge kan merkezi sayısının 15'e çıkarıldığını, Düzce'nin de Batı Karadeniz Bölge Kan Merkezi olduğunu söyledi.

Kızılay Genel Merkezinin Düzce'yi tercih etmesinde, Kızılaya verdiği desteklerin önemli olduğunu belirten Komit, Düzce'nin kuruma kurban bağışında birinci, kan bağışında ise nüfusuna oranla Türkiye üçüncüsü olduğunu bildirdi.

Kan Merkezi Doktoru Hasan Ergen de Düzce'nin, kendisi dahil Sakarya, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Bartın olmak üzere 6 ilin merkezi olduğunu aktararak, merkezin bu yıl 3 bin ünite kan toplamayı hedeflendiğini söyledi.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*
By !sTiLa ~ paSha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2009
Nereden:
ANKARA/ULUS
Yaş:
33
Mesajlar:
916
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
25
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
10-01-2009 15:08
#2
paylaşım güzel tebrikler
--------------------- [youtube]S0PtZUoHbN0[/youtube]


ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ,HER GÜN BİRİNİZİ,BİR GÜN HEPİNİZİ KÖKÜNDEN KAZIYACAĞIZ

Polat: Terörü sen yaratmadınmı ?İskender: Kötü mü yaptık? terör olmasaydı bu ülkenin çocukları bayarağın ne anlama geldiğini unuturlardı.Polat: Terör Olmasaydı bayrak gönderde gönüllerde olurdu! Tabutların üstünde değil! Siz hırsızlığı adet edinmişsiniz. kreptoman olmuşsunuz. Bayrağı hırsınıza ve hırsızlığınza adet edinmeyin.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler