THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Ardahan'a DTP mitingi cezası

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 17:17
#1
Arrow
Ardahan'a DTP mitingi cezası
ARDAHAN’da yapılması planlanan Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonası, DTP’nin Ardahan mitinginde olayların çıkması üzerine iptal edildiği bildirildi. 2 Şubat 2009 tarihinde Ardahan’da yapılacak olan şampiyonanın Çorum’da yapılmasına karar verilmesi Ardahanlıları üzdü.


Konu ile ilgili olarak makamında bir basın açıklaması yapan Ardahan Emniyet Müdürü ve aynı zamanda eski milli boksör olan Kemal Sonunur, federasyonun bu kararına çok üzüldüklerini belirtti. 2 Şubat’da yapılacak olan şampiyonaya Ardahanlı sporcularla gece-gündüz demeden çalışarak hazırlandıklarını vurgulayan Emniyet Müdürü Sonunur, “Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğanel bizi arayarak, DTP’nin mitinginde meydana gelen olaylar nedeniyle ailelerin çocuklarını bu ile göndermekte tereddüt ettiği için şampiyonanın Çorum’da yapılmasına karar verildiğini söyledi. Alınan bu karar başta beni, sporuları ve Ardahan halkını derinden yaralamıştır. Ardahan’da hiçbir güvenlik zafiyeti yok. Aksine Ardahan Türkiye’nin en huzurlu ve güvenli illerinden birisidir. Ardahan’da yaklaşık 500 polis görev yapmakta. Ardahan’a gelen herkesin can ve mal güvenliği bize emanettir. Şampiyonaya gelecek olan sporcuları emniyet teşkilatı olarak evlerimizde konuk edecektik. Federasyonun almış olduğu bu kararı doğru olmadığına inanıyoruz” dedi.

TAŞLANMIŞLARDI

DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ile milletvekilleri Aysel Tuğluk, Pervin Buldan, Özdal Üçer, Fatma Kurtulan ve Nezir Karabaş'tan oluşan parti heyeti, Ardahan’ın Kongre Meydanı’ndaki DTP il merkezi önünde 28 Kasım 2008 günü saat 11.00'de düzenlenen mitinge katıldı. Parti otobüsünün üstüne çıkan Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, meydandaki 600 kadar partiliye hitap ederken, daha önceden meydanın alt tarafında ellerinde Türk bayraklariyla toplanan yaklaşık 300 kişilik grup protestoya başladı. DTP’lilere ‘yuh’ çeken protestocular, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı attı.

Miting meydanındakiler de protesto gruba tepki gösterince gerginlik tırmandı, protestocular DTP’lileri çürük domates yağmuruna tuttu. Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, gerginlik nedeniyle konuşmasını kısa tuttu ve seçim otobüsünün içine girdi. Bu sırada protestocu grup, polis barikatını aşarak meydana girince DTP’lilerle taşlı- sopalı çatışma çıktı. Çıkan olaylarda 6 kişi yaralanmıştı.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler