THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Dünya Türkiye'ye inanıyor

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 21:31
#1
Dünya Türkiye'ye inanıyor
İngiliz The Guardian Gazetesi, Gazze Diplomasisine İlişkin Olarak "Diplomatlar, Türkiye'nin Sahne Arkasında Önemli Bir Rol Oynadığını Söylüyor" Diye Yazdı. Hamas'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "İslamcı gelenekten" geldiği için güvendiğini de öne süren gazete, "Türkler, tüm doğru kişiler ile konuşuyor. Tarafsız bir arabulucu olarak görülüyor. Profesyonel ve samimiler" yolundaki görüşlere de yer verdi.


İngiliz The Guardian gazetesi, Gazze krizine ilişkin yoğun diplomatik girişimleri değerlendirdiği haberinde "Diplomatlar, Türkiye'nin sahne arkasında önemli bir rol oynadığını söylüyor. Ankara, kamuoyunun önünde Hamas'ın herhangi bir ateş kes önerisini BM'ye iletme önerisinde bulundu bile" diye yazdı.

"Türk yetkilileri Hamas ve İslami Cihat liderleriyle buluştu"

Üst düzey Türk yetkililerinin geçen hafta Şam'da hem Hamas'ın, hem de İslami Cihat liderleriyle buluştuğu anlaşıldığını da kaydeden gazete, bu iki örgütün tüm Batılı ülkelerce boykot edildiğine dikkat çekti. Gazete şöyle devam etti:

"Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, İslamcı gelenekten geldiği için Hamas tarafından güveniliyor. Bir diplomat, 'Türkler tüm doğru insanlarla konuşuyor. Tarafsız bir arabulucu olarak görülüyor. Profesyonel ve samimi' dedi."

The Guardian, Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim'in Ankara ziyareti ile düzenlenen basın toplantısında Ankara'ya gelişine ilişkin açıklamalarının, Türkiye'nin oynadığının rolüne vurgu yaptığını da belirtti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler