THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Hamam havuzunda yüzme kursu

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 21:33
#1
Hamam havuzunda yüzme kursu
Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından, bölgede havuz olmadığı için bir hamamın havuzunda düzenlenen yüzme kursunu başarı ile tamamlayan çocuklara sertifikaları törenle verildi.


Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ethem Simsar, hamamda düzenlenen törende, ilk kez düzenlenen ve 10 hafta süren kurs sonunda 5-12 yaş arasındaki 16 ******n ''Yüzme Kursu Bitirme Sertifikası'' almaya hak kazandığını söyledi.
Simsar, ilçede tesis bulunmadığı için bir hamamın havuzunu kiralayarak çocukların taleplerine cevap verdiklerini belirterek, ''Öğretmenlerimizin özverili çalışması ile 7 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğinde ve 1.50 derinliğindeki hamam havuzunda çocuklarımıza yüzmeyi en iyi şekilde öğrettik'' dedi.
Hamamda düzenledikleri yüzme kurslarının devam edeceğini kaydeden Simsar, ''İkincisini düzenlediğimiz ve bu hafta başlayacak olan kurslarımıza 7, 8 ve 9 yaşlarından oluşan 13 öğrencimiz başvurdu. Hijyenik ve güvenlik şartları en üst seviyede tutularak bu kursu da başarı ile tamamlamayı düşünüyoruz'' diye konuştu.
Ardından kursu tamamlayan çocuklara sertifikaları verildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler