THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Kosova Meclis Başkanı Ankara'da

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 21:38
#1
Kosova Meclis Başkanı Ankara'da
Resmi temaslar için Türkiye'de bulunan Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniki ile TBMM Başkanı Köksal Toptan biraraya geldi. Görüşmeden sonra açıklamada bulunan Toptan, Kosova'nın istikrarının Balkanlar'daki güvenin tesisi için büyük bir önem taşıdığını ifade ederek, ''Bundan sonra istikrarını koruması ve kalkınmasını gerçekleştirmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağız'' diye konuştu.


TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'de resmi temaslarda bulunan Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniki ile görüştü.
Görüşmede konuşan Toptan, Kosova'nın 17 Şubat 2008 tarihinde bağımsızlığını ilan ettiğini, bu nedenle dünyanın en genç ülkelerinden birisi olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin bu ülke ile tarihi ve kültürel bağlarının çok güçlü olduğunu söyledi.

Toptan, Kosova'nın istikrarının, bu ülkenin kalkınması ve Balkanlar'daki güvenin tesisi için büyük bir önem taşıdığını ifade ederek, Kosova'da yaşayan soydaşlar ile Kosova'dan Türkiye'ye gelen vatandaşların, iki ülke arasında sağlam temellere dayalı kardeşlik köprüsü oluşturduğunu bildirdi.
Türkiye'nin, Kosova'nın bağımsızlık mücadelesini bütün gücüyle desteklediğini belirten Toptan, şunları kaydetti:
''Bundan sonra istikrarını koruması ve kalkınmasını gerçekleştirmesi ve başta Sırbistan olmak üzere komşularıyla iyi ilişkilerini geliştirmesi konusunda da üzerimize düşen her şeyi yapacağız.''
TBMM Başkanı Toptan, Krasniki'nin, Türkiye'ye yaptığı ziyaretin, ilk yüksek düzey ziyaret olması bakımından da önemli olduğunu vurguladı.
Öte yandan, Kosova Meclisi idari personelinin Türkiye'de eğitimini öngören protokol, TBMM Başkanı Toptan ile Kosova Meclis Başkanı Krasniki tarafından imzalandı. Toptan, ''Bu protokolle Türkiye Kosova Parlamentosundaki idari personelin, bürokrasisinin Türkiye'de eğitim görmesini sağlamayı taahhüt etmektedir'' dedi.
Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniki de kendilerine verdiği destekten dolayı Türk halkına teşekkür etti. Ülkesinin bağımsızlığını ilan etmesinden sonra gerçekleştirdikleri anayasal ve yasal düzenlemeler hakkında bilgi veren Krasniki, ülkesinin bağımsızlığını şu ana kadar 53 devletin tanıdığını, ancak bu yıl içinde bu ülkelerin sayısının artacağını dile getirdi.
By !sTiLa ~ paSha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2009
Nereden:
ANKARA/ULUS
Yaş:
33
Mesajlar:
916
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
25
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
10-01-2009 15:08
#2
paylaşım güzel tebrikler
--------------------- [youtube]S0PtZUoHbN0[/youtube]


ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ,HER GÜN BİRİNİZİ,BİR GÜN HEPİNİZİ KÖKÜNDEN KAZIYACAĞIZ

Polat: Terörü sen yaratmadınmı ?İskender: Kötü mü yaptık? terör olmasaydı bu ülkenin çocukları bayarağın ne anlama geldiğini unuturlardı.Polat: Terör Olmasaydı bayrak gönderde gönüllerde olurdu! Tabutların üstünde değil! Siz hırsızlığı adet edinmişsiniz. kreptoman olmuşsunuz. Bayrağı hırsınıza ve hırsızlığınza adet edinmeyin.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler