THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Dini duyguları sömürerek çocuk kaçırdılar

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
06-01-2009 21:39
#1
Dini duyguları sömürerek çocuk kaçırdılar
Bangladeşli bir aile tarafından Ağustos 2007'de kaçırılan 5 yaşındaki kız ****** Tuğba Aksu, Türkiye'nin Dakka Büyükelçiliği'nin girişimleri sonucu kurtarıldı. Aksu ailesi kendilerine "çok sevdiğin bir ****** umreye getir, ******n olacak" diyen Bangladeşli komşularının sözüne inanarak kızları Tuğba'yı bu kişilere vermiş, aile ****** kaçırmıştı.


Fatih'teki bir gecekonduda oturan Aksu ailesi, çocukları olmayan ve gördükleri rüyadaki bir kişinin kendilerine "çok sevdiğin bir ****** umreye getir, ******n olacak" diyen Bangladeşli komşularının sözüne inanarak kızları Tuğba'yı bu kişilere vermiş, ancak bir daha ne komşularından ne de çocuklarından haber alabilmişti.
Baba Halil Aksu, bunun üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurarak, Bangladeşli komşuları Abdulselam Begüm ile eşi Fatma Begüm'ün, 4 yaşındaki kız çocukları Tuğba Aksu'yu, 19 Ağustos 2007'de kaçırdığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu.
Daha sonra Bangladeşli çiftin, düzenledikleri sahte belgelerle Tuğba'yı ülkelerine kaçırdığı tespit edilmişti. Dakka'daki Türk Büyükelçiliğinin ısrarlı uğraşları ve Bangladeş makamlarının devreye girmesi sonucu Bangladeş polisince izi bulunan minik Tuğba'nın, İnterpol'un "sarı bülten" yayımlamasının ardından Türkiye'nin Dakka Büyükelçiliği'ne teslim edildiği ifade edildi.
Aksu'nun, Türkiye'nin Dakka Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar'ın yanında olduğu ve hafta içinde 4 Bangladeşli polis tarafından Türkiye'ye getirilerek İstanbul polisine teslim edileceği öğrenildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler