THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Dolandırıcılara jandarma operasyonu

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
07-01-2009 17:12
#1
Arrow
Dolandırıcılara jandarma operasyonu
TÜRKİYE'nin farklı illerinde sahte evrak ve dökümanlarla hayali şirket kurup, toptancılık yaptıklarını belirterek esnaftan çeşitli mal ve zahire ürünlerini alıp, daha sonra ortadan kaybolan 10 kişilik şebeke, Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde jandarma operasyonuyla çökertildi.

Aldığı ihbarları değerlendiren jandarma ekipleri, sahte şirket kurduktan sonra Türkiye'nin çeşitli illerindeki esnaftan topladığı zahire ürünlerini piyasaya sattıktan sonra ortadan kaybolan şebekenin peşine düştü. Jandarma ekipleri, dolandırıcıların izine Gölbaşı'nda rastladı. İlçede sahte şirket kurup, Ahiboz Mahallesi'nde bir depo kiralayan şebeke elemanları, son işlerinde yakayı ele verdi.

Depoya baskın yapan jandarma ekipleri, şebeke elemanlarını gözaltına aldı. Jandarmanın yaptığı inceleme sonucu şebekenin Ankara, Konya, Samsun ve Gaziantep gibi değişik illerde de bağlantılarını ortaya çıkardı. Değişik illerde yakalanan 10 kişi, Gölbaşı Adliyesi'ne sevk edildi. Şebekenin sahte belgelerle hayali şirket kurduktan sonra toptancılık yapan esnaftan aldıkları malları piyasaya sattıktan sonra ortadan kaybolduğu ve bu şekilde onlarca kişiyi dolandırdıkları iddia edildi. Şebekenin Mardin, Batman, Kocaeli, Aksaray gibi birçok ilde esnaf ya da vatandaşlardan yaklaşık 800 ton çeşitli zahire ürünlerini bu yolla alıp pazarladıkları ve karşılığında 300 bin TL kazanç sağladıkları iddia edildi. Şebeke elemanlarının ev ve işlerlerinde yapılan aramalarda ise sahte evrak ve dökümanlar, ruhsatsız tabanca ele geçirildiği ögrenildi.
Adliye'de, dolandırılanlarla şebeke elemanlarının yakınları arasında tartışma da yaşandı. Şebeke elemanlarının savcılıktaki sorgusu sürüyor.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler