THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Erken doğan bebeğe ambulans helikopter

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
07-01-2009 17:13
#1
Arrow
Erken doğan bebeğe ambulans helikopter
DÜZCE’de 550 gramlık prematüre bebek, Sağlık Bakanlığı’na ait 112 Acil hava ambulansı ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bu sabah saat 06.30’da, Dursune Demir hamileliğinin 27’inci haftasında 550 gramlık bir kız bebek dünyaya getirdi.

Prematüre bebek için hastane yönetimi seferber oldu. Bebeğin, İstanbul’a sevki için Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’da konuşlanan 112 Acil hava ambulansı Düzce’ye çağrıldı. Helikopter saat 14.45 sıralarında, 18 Temmuz Stadyumu’na indi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Nilgün Yalçın gözetiminde ambulansla stadyuma getirilen bebek, küvözle birlikte helikoptere konuldu. Helikopter havalanarak bebeği, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ***ürdü.

Dr. Nilgün Yalçın, bebeğin 550 gram olarak dünyaya geldiğini belirterek, “Anne karnında beslenme bozukluğu yaşadığını düşünüyoruz. Düzce’de bakılmasının sakıncalı olabileceğine karar verdik. Daha iyi şartlarda bakılması için İstanbul’a naklettik. Genel durumu iyi gözüküyor. Ancak pramatüre doğduğu için uzun süreli bakım gerektiriyor” dedi.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler