THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Erdoğan'ın dedesini Ermeniler mi öldürdü?

CaLLouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
01/2009
Mesajlar:
3.027
Konular:
1076
Teşekkür (Etti):
191
Teşekkür (Aldı):
1190
Ticaret:
(0) %
27-04-2009 02:41
#1
Exclamation
Erdoğan'ın dedesini Ermeniler mi öldürdü?
Tarihçi Cezmi Yurtsever, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın dedesinin, Ermeni ve Ruslara karşı savaşırken öldürüldüğünü ileri sürdü....Osmanlı arşivinde araştırma yaptığını belirten Yurtsever, Başbakan Erdoğan'ı gerçekleri açıklamaya davet ederek, "Bu olayı en iyi Başbakan bilir. Susmanın zamanı değil. Dedenizin hikayesini açıklamanın zamanı." dedi.

Seyhan Kültür Merkezi'nde Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi'nce düzenlenen toplantıda konuşan Yurtsever, Osmanlı arşivindeki 50 milyon belgeyi taradığını vurgulayarak, "1916'da Ermeni ve Ruslar Trabzon ve Rize'yi işgal etti. Rus askerlerini kamp kurduğu yerde yerel direniş hareketleri vardı. Başbakan Erdoğan'ın dedesi Magatlı Recep, o bölgenin derebeyi bir ailesinin mensubu olarak direnişe katıldı. Çatışmalarda hayatını kaybetti. Bugün bu olayın tarihi arka planın en iyi sayın Başbakan bilir. Susmanın zamanı değil, dedesinin hikâyesini açıklama zamanı." ifadesini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de ailesinden 3 kişinin 19. yüzyılda idam edildiğine dikkat çeken Yurtsever, "Bahçeli'nin mensup olduğu Fettahlı ailesi 19. yüzyılda 3 kez idama mahkum oldu. Buradaki idamların amacı en güçlü beyliğin gücünü kırmak ve onların varlığına son vermekti. Bunları idam ederek Ermenilere karşı direnci kırdılar." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Barack Obama'yı da eleştiren Yurtsever, "Amerika Başkanı Obama 1,5 milyon Ermeni'nin katledildiğini ya da katliama yürüdüğünü söylüyor. 1915 İngiliz ve ABD istihbaratı ise en fazla 600 bin olabileceğine dikkat çekiyor. Bunu söyleyen de istihbaratçılar. Başkan Obama, nasıl 1,5 milyon Ermeni katledildi der. Yanlış yapıyor. Barack Obama Osmanlı arşivindeki bu belgeyi görseydi bu cümleleri kurmazdı. Bu belge Türkiye'nin dünya kamuoyuna açıklaması gereken önemli bir belge." diye konuştu.

"Belge Rus işgaline uğrayan Doğu Anadolu'daki topraklarımızı gösteriyor." diyen Cezmi Yurtsever, "Bu belge Kars, Erzurum, Erzincan, Muş, Bitlis ve Trabzon yöresinin belgesi. Bu haritada ince bir ayrıntı var. Bu arşivler tek tek taranarak tarihi gerçek herkese anlatılmalı." görüşünü savundu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler