THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

bu ********* corafyasıdır

bade sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
istanbul
Mesajlar:
1.553
Konular:
170
Teşekkür (Etti):
177
Teşekkür (Aldı):
187
Ticaret:
(0) %
27-04-2009 20:09
#1
Angry
bu ********* corafyasıdırDTP'NİN BASIN AÇIKLAMASI SONRASI OLAYLAR ÇIKTI

Demokratik Toplum Partisi'ne (DTP) yönelik operasyon ve tutuklamalar ve 4 gün önce çıkan olaylarda polis tarafından yaralanan 17 yaşındaki Seyfullah Turan için Hakkari'de kınama amaçlı basın açıklaması yapıldı. Hakkari'de olaylardan önce basın açıklamasında konuşan DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, 29 Mart yerel seçimlerinde ‘Kürdistan' sınırlarını belirlediklerini söyledi. Milletvekili Buldan, gösteriler sırasında bir ******n 23 Nisan'da güvenlik güçlerince acımasızca dövüldüğünü belirtirken şöyle dedi:

“BU KÜRDİSTAN COĞRAFYASIDIR”
“Ama Hakkari'de savaş vardı. Hakkari'de çocuklarımız, toplarla, tüfeklerle, gaz bombalarına maruz kaldı. Hiç kimsenin bu onurlu halkın çocuklarına dokunma hakkı yoktur. Gücünüz varsa önce bize dokunun, önce biz DTP'li 21 milletvekilinin canını alın. Bizim canımız halkın yoluna feda olsun. Bu ülkeyi yöneten, özellikle AKP hükümetinin aklını başına toplamasını istiyoruz. AKP'nın eline geçen bir fırsat var. 1 Haziran'a kadar PKK'nın ilan etmiş olduğu silahları susturma, çatışmasız ortamı var. Bu fırsatı kaçırmasınlar, uzatılan bu barış elini havada bırakmasınlar. İsteseler de, istemezlerse de bugün bu coğrafyada, kabul etseler de etmeseler de Kürt halkı vardır. Bu coğrafya, Kürdistan coğrafyasıdır. Bugün bu ülkede sayın Abdullah Öcalan, bu halkın iradesidir. İsteseniz de, kabul etseniz de etmeseniz de ‘biz varız' diyoruz. Bu halkın yanında yer almaya devam edeceğiz.”
Polis biber gazı ve basınçlı su kullanarak göstericileri dağıtmaya çalışırken, göstericiler de polisleri taş yağmuruna tuttu. Bağlar Mahallesi'nde geçen hafta barikat kurup lastik yakan yaklaşık 50 kişiden oluşan iki gruba, polis müdahalede bulunurken Seyfullah Turan polis tarafından kafasına vurulan dipçikle yaralandı. 4 günden bu yana çeşitli grupların porotesto ettiği Seyfullah Turan için bugün de DTP açıklama yaptı. Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, çevre DTP'li Belediye Başkanları'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi, Altay Caddesi üzerinde bulunan DTP il binası önünde bir araya geldi. Grup buradan, saat 14.30 sıralarında açıklamanın yapılacağı Bulvar Caddesi üzerindeki belediye binası önüne kadar ‘Baskılar bizi yıldıramaz', ‘İşte AKP'nin terörü', ‘Çocuklara uzanan eller kırılsın', ‘Dün Cüneyt, bugün Seyfi, yarın kim', ‘Biji serok Apo' (Yaşasın başkan Apo) sloganları atarak yürüdü. DTP Milletvekilleri burada partilerine yapılan son operasyonlar, tutuklamalar ve Seyfullah Turan'ın dövülmesine yönelik açıklamalarda bulundu.


kaynak:mynet

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

--------------------- kendinizi (övüp övüp) temize çıkarmayın.
ALLAH, kimin takva sahibi olduğunu çok iyi bilir.
Konu bade sultan tarafından (27-04-2009 20:32 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.
shadow style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2008
Nereden:
konoha da ki çınar ağacının altında şekerleme yapıyorum...!
Mesajlar:
117
Konular:
8
Teşekkür (Etti):
13
Teşekkür (Aldı):
22
Ticaret:
(0) %
27-04-2009 23:12
#2
lanet olasicalar iyice azdilar..! bakalim hakim ya da savci kaldi mi bunlara gereken dersi verecek..! malumya hepsi sozde ergenekon teror orgutu icin mesai yapiyorlar bos zamanlari varsa bunlara bir sorusturma acarlar insallah..!
--------------------- Bilge Sanatı :

1. Cumhuriyetçi
2. Milliyetçi
3. Halkçı
4. Devletçi
5. Laik
6. Devrimci

6 Yolun Bilgesi ( SAGE of six path ) :>)

( Söz Konusu Vatan İse Gerisi Teferruattır...! )

Türk Hack Team ( Ne Mutlu Türküm Diyene...! )


not : teşekkürünü ölümsüzleştirmek icin teşekkür butonunu kullanmalisin..!
bade sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
istanbul
Mesajlar:
1.553
Konular:
170
Teşekkür (Etti):
177
Teşekkür (Aldı):
187
Ticaret:
(0) %
28-04-2009 02:28
#3
haberlerde izledim saçlarım ayağa kalktı ve paylaşmak istedim vanı aldık ığdırı aldık erzurumu aldık falan yeri aldık filan yeri aldık ne zaman aldın nasıl aldın kendine gel be kadın bir doğu karadenizli olarak erzurum aşıklarındanım bu haber çok sinir bozucu
--------------------- kendinizi (övüp övüp) temize çıkarmayın.
ALLAH, kimin takva sahibi olduğunu çok iyi bilir.
Konu bade sultan tarafından (09-10-2011 13:44 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler