THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Flaş... İsrail'den TSK'ya jet misilleme!

Germiyan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2009
Yaş:
27
Mesajlar:
2.212
Konular:
1088
Teşekkür (Etti):
111
Teşekkür (Aldı):
452
Ticaret:
(0) %
28-04-2009 16:14
#1
Flaş... İsrail'den TSK'ya jet misilleme!
Flaş... İsrail'den TSK'ya jet misilleme! Türkiye ile Suriye arasındaki ortak tatbikata karşılık çok hızlı geldi... 28.04.2009 14:41:53
PKK ile mücadelede Türkiye'ye büyük katkı sağlayan Heron'ların satışı durduruluyor... İsrail ordusu askeri sırlarının Arap düşmanlarının eline geçmesini engellemek için bundan böyle Türkiye'ye hassas silahları satmamaya hazırlanıyor.
Debka sitesine bilgi veren askeri kaynaklar, Türk ordusunun İsrail ile yıllardan beri devam eden işbirliğini bir kenara atıp İslamcı hükümetin etkisine girdiğini, bunun İsrail için kabul edilemez olduğunu söyledi.
Siteye göre, askeri sırlarının Arap ülkelerinin eline geçmesinden korkan İsrail, Türkiye ile bu yıl başlaması planlanan ortak tank üretimi projesini durdurabilir. PKK'ya karşı kullanılması planlanan insansız uçakların satışına da devam edilmeyebilir...
Debka, "Türk generaller de Erdoğan'ın İsrail'e sırt çevirme politikasıyla hemfikir" yorumunu yaptı.
Debka'nın haberine göre, İslami kökenli AKP hükümetinden rahatsız olan İsrail ordusu bu rahatsızlığını ilk kez ortaya koyuyor. Site Türkiye'nin 2009'da İsrail ile savunma işbirliğinin 2.6 milyar dolar, Suriye ile işbirliğinin de 2.9 milyar dolar olduğuna dikkat çekerek "Ankara bölgedeki dengeyi bozuyor" yorumunu yaptı.
Türkiye-Suriye sınırında dün başlayan ve yarın ona erecek tatbikata Türk ve Suriye tankları, zırhlılar ve iki ülkenin hava kuvvetleri katılıyor. Tatbikatın İsrail açısından kaygı veren 2 özelliği var. Birincisi Suriye ve Lübnan ordusu ile Türk ordusu arasındaki yakın ilişkilerin pekiştirilmesi, ikincisi ise ilk kez bir NATO ordusunun bir Arap ordusuyla ortak tatbikata imza atıyor olması.
İSRAİLLİ UZMAN: TÜRK ORDUSU DA BU TATBİKATTAN RAHATSIZ...
Türk askeri yetkililerle yakın ilişki içinde olduğunu söyleyen Bar Ilan Üniversitesi'nden Prof. Efraım Inbar, "Türk generaller, Suriye'yi sevmemelerine rağmen bu tatbikata karşı çıkmıyor. Çünkü Ergenekon davası nedeniyle baskı altındalar. Bu kadar marjinal bir kararda da müdahale edemiyorlar ve işi diplomatlara bırakıyorlar" yorumunu yaptı...
Prof. Inbar, Türk generallerin laikliğe tehdit olmadığı sürece müdahale etmeme yanlısı olduğunu düşünüyor. Inbar'a göre bu tatbikat Batı dünyasında da tepkiyle karşılanacak: "Suriye İran'ın bir dostu. Rusya tarafından silahlandırılıyor. Tatbikat Brüksel ve ABD'de de soru işaretleri yaratmıştır. Tatbikatın yarattığı sonuçları görmek için beklememiz gerekiyor."
SonÇavus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Meteler Özel Harekat Timi'nden
Yaş:
29
Mesajlar:
838
Konular:
218
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
02-05-2009 13:55
#2
Zaten numunelik bir miktar aldık gerisi Türk Mühendislerin işi inceleyip kendimiz yapmamız lazım
cagri_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2008
Nereden:
Ötüken - Tanrı Dağları
Mesajlar:
1.145
Konular:
144
Teşekkür (Etti):
238
Teşekkür (Aldı):
495
Ticaret:
(0) %
02-05-2009 16:13
#3
biraz fazla kaşınmaya başladılar
--------------------- Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Bir Sancak
Bizler Allah'ın Önünde Eğiliriz Ancak..!

Komünist sistemlerde halkın esaret altında oluşunun sebebi bir mülk sahibi olamamasıdır. Hürriyetin tek garantisi mülkiyettir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler