THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

KESK, DİSK, Türk-İş, Hak-İş Taksim’de

AgitCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
manisa/laleli
Mesajlar:
3.998
Konular:
724
Teşekkür (Etti):
232
Teşekkür (Aldı):
807
Ticaret:
(0) %
01-05-2009 13:36
#1
KESK, DİSK, Türk-İş, Hak-İş Taksim’de


KESK ve DİSK’e ait kalabalık bir grup Taksim Meydanı’na doğru ilerliyor. Hak-İş’e ve Türk-İş’e ait gruplar Taksim Meydanı’na gelerek anıta çelenk koydu.CHP’li bir grup milletvekili de Taksim Meydanı’na çıkıyor. DTP’li Ahmet Türk ve Sırrı Sakık’da Taksim’deki anma törenlerine katılanlar arasında yer aldı.

DİSK KORTEJİ PANGALTI’NA ULAŞTI

DİSK Genel Merkezi’nden yola çıkan kortej, Pangaltı’na geldi.

Halaskargazi Caddesi’ni takiben Pangaltı’na ulaşan DİSK kortejinde Süleyman Çelebi’nin yanı sıra KESK Genel Başkanı Sami Evren, Türk Tabipleri Birliği Merkez Komitesi Başkanı Gençay Gürsoy da yer alıyor.

Bu arada, ara sokaklardan Halaskargazi Caddesi’ne geçerek DİSK kortejine katılmak isteyen gruplara polis gaz bombası ve su sıkarak müdahalede bulunuyor. Polisin, kendisine taş ve şişe atarak karşılık veren gruplara müdahalesi sürüyor.

HAK-İŞ’E BAĞLI SENDİKALAR İNÖNÜ STADI’NIN ÖNÜNDEN TAKSİM MEYDANI’NA DOĞRU YÜRÜYÜŞE BAŞLADIHak-İş konfederasyonuna bağlı sendikalar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlamaları çerçevesinde Dolmabahçe’deki İnönü Stadı’nın önünden Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe başladı.

Hak-İş’e bağlı Öz Orman-İş, Öz Ağaç-İş, Öz Gıda-İş ve Çelik-İş gibi sendikaların yönetici ve üyeleri Beşiktaş İnönü Stadı önünde sabah saatlerinde toplanmaya başladı.

Burada sendika üyelerine 1 Mayıs’a ilişkin pankartlar ile şapkalar dağıtıldı.

Yürüyüşün başlama saatine kadar stad önünde toplanmayı bekleyen sendikacılar, davul zurna eşiliğinde halay çekti.

Sendika üyeleri saat 09.30 itibarıyla üzerinde ’’İşsizlik yakıyor, acil çare bekliyor’’, ’’Hak-işçiyiz güçlüyüz’’, ’’İşsizliğe çare bul’’ yazılı pankartlarla yürüyüşe başladı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler