THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Mardin olayı

atlas_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2008
Nereden:
NErDe OLsam BEğeNİRsin
Mesajlar:
2.383
Konular:
389
Teşekkür (Etti):
19
Teşekkür (Aldı):
192
Ticaret:
(0) %
1
493
05-05-2009 13:21
#1
Mardin olayı
İçişleri, Adalet ve Tarım Bakanlarının bölgeye gidecekleri kaydedildi.

Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı'nda kriz masası oluşturuldu

İçişleri Bakanı Beşir Atalay: ''Şu anda 45 kişi hayatını kaybeti 6 kişi yaralı.Olay haberini alır almaz olay yerine çalışmalarımız başladı.Olayın bir terör olayı olmadığı yönünde bir kanaat oluştu savcılık bu konuda geniş çaplı çalışmalara devam ediyor.Sabaha doğru netleşecek ve gereken açıklamalar yapılacaktır.''dedi.

Bilge Köyü eski muhtarı Cemil Çelebinin kızı ile Bilal Arı'nın Şerbet Töreni sırasında saldırı düzenlendiği bildirildi.

Mardin'in Sultanşehmuz Köyü Kırkçeşme Mezrası'nda bir düğüne kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıda Mardin Valiliğince yapılan açıklamaya göre 45 kişi hayatını kaybetti, 6 kişinin yaralandığı bildirildi.. Ölü sayısının artabileceği belirtti.

Edinilen bilgilere göre saldırı 21:30 sularında meydana geldi. Saldırıda bombalar ve uzun namlululu silahlar kullanıldı. Yaralılar ambulanslar ile Mardin Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Hayatını kaybedenlerin yakınları, Mardin Devlet Hastanesi'ne akın etti. Polis hastane çevresinde geniş güvenlik tedbiri aldı. Olay yerine çok sayıda jandarma birliği sevk edildi.

Mardin İl Emniyet Müdürü Serdar Meriç, hastaneye gelerek bilgi aldı. Mardin Valisi Hasan Duruer'in de devlet hastanesine gelmesi bekleniyor.

ERDOĞAN DEVREDE!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'deki saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan bilgi aldı. Edinilen bilgilere göre, AK Parti MYK toplantısı devam ederken Başbakan Erdoğan'a, Mardin'deki saldırı olayı ile ilgili bilgi notu iletildi.

Olayla yakından ilgilenen Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ı telefonla arayarak olayla ile ilgili bilgi aldığı belirtildi.

Valilik olayın bir terör olayı olmadığı kaydetti.

Maskeli 4-5 kişi'nin bomba ve uzun menzilli silahlar kullandığı belirtildi.

Öte yandan, Bilge köyüne giden gazetecilerin köye girişine güvenlik görevlilerince izin verilmiyor.

Mardin Devlet Hastahane'sinde ölü olarak bulunanlardan 13'ü kadın, 12'si erkek 6'sı da küçük çocuk olduğu belirtiliyor.Saldırıda ölen kadınların bazılarının yaşlı bazılarınında hamile olduğu bildirildi.

Hastahanede bulunan yaralılardan 4'ü ameliyata alınırken bütün doktorlar hastahaneye çağrıldığı bildirildi.Tanıkların verdiği bilgiye göre saldırganlar eve girerek Şerbet Töreninde bulunanları otomotik silahlarla bir odaya toplayıp ateş ettiklerini kaydetti.

Olayda köy muhtarı ile köy imamının hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırının düğünde başlayan bir kavga sonrası gerçekleştiği ve İki genç kız, yan odadaki yatağın altına saklanarak saldırıdan kurtulmayı başarırken Cumhuriyet savcısına anlattıkları, korkunç saldırının sır perdesini de araladığı belirtti...

32 hanelik köyün erkeklerinin tamamının korucu olduğu ve ateş açılan evde bir ailenin tüm çocuklarının hayatını kaybettiği bildirildi.

Olay yerinde görev yapan jandarma tarafından bölge halkına toz bulutundan korunmak için maske dağıtıldı.

Olayla ilgili geniş çaplı atraştırma başlatıldı. Ancak Suriye üzerinden gelen toz bulutunun görüş mesafesinin kısaltığı ve arama çaışmalarını zorlaştırdığı bildirildi.

Kanlı saldırıya ilişkin ilginç açıklama

Bir televizyon kanalına bağlanan AK Parti Mardin Milletvekili Süleyman Çelebi olaya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

AK Parti Mardin Milletvekili Süleyman Çelebi ''evet bölgede kan davası var olaylar oluyor ama bugüne kadar hiç bir kan davası bizim bölgede katliama dönüşmemiştir, bu boyutlara gelmemiştir'' dedi.

11 KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Silahlı saldırıda ölen 45 kişiden kimliği belirlenen 11'inin Köy Muhtarı Hamit Çelebi, eski köy muhtarı Cemil Çelebi ile Yıldız, Mehmet Salih, Ali, Şükran, Arife, Mehdi, Veysi, Salih ve Emine Çelebi olduğu belirtildi.
Gök-Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
One Turk,Againist to World
Yaş:
27
Mesajlar:
1.185
Konular:
388
Teşekkür (Etti):
83
Teşekkür (Aldı):
528
Ticaret:
(0) %
05-05-2009 18:35
#2
Bune bole y****atliam gibi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler