THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Eyvah Hukuk Elden Gidiyor!(siyasi)

KEZA42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2008
Nereden:
cyberalem
Mesajlar:
1.438
Konular:
654
Teşekkür (Etti):
38
Teşekkür (Aldı):
263
Ticaret:
(0) %
09-05-2009 13:00
#1
Eyvah Hukuk Elden Gidiyor!(siyasi)
Eyvah Hukuk Elden Gidiyor!
Feryat ediyorlar... "Durum çok vahimdir, Türkiye bir polis devleti haline geliyor..." diye bağırıyorlar.
İstanbul civarında, eski belediye başkanlarından birinin vakfına ait bir arazide kazı yapılmış ve toprağın altından dehşetli silahlar çıkmış... Eyvah eyvah!.. Ülke bir polis devleti oluyor. Durup dururken yeri kazıp da gizlenmiş silahları ortaya çıkartmanın zamanı mı şimdi. Silahlar da uyur, uyusun dursunlar.
Güneydoğu'da kuyulardan insan kemikleri çıkmış. Kuyulardan insan kemiği çıkarılması bir hukuk ihlalidir. Bırakın o kemikler huzur içinde ebedî uykularını uyusun.
Vatandaşın biri itiraf ediyor: Kuyulardan fazla birşey çıkmaz, çünkü biz, yargısız infazla yahut işkence edilerek öldürülmüş kimselerin cesetlerini kalorifer kazanlarında yaktık, kül duman ettik. Bu konuları kurcalamak insan haklarına aykırı olur. Kül olmuş, duman olmuş, bitmiş gitmiş, bırakın kurcalamayın artık. Siz bu konuları gündeme getirerek Atatürk düşmanlığı yapıyorsunuz.
Yurdun çeşitli yerlerinde bir yığın gizli silah ve cephane bulundu ama onlar hâlâ bunlar boştur, bunlar fostur, bunları bulmak hukuka aykırıdır, bu konuyu gündeme getirmek zulümdür diye bağırıyorlar.
Onlara göre zavallı hasta yaşlı profesör kadına zulmediliyormuş. Sanki ne yapmış kadıncağız?.. Darbe çalışmalarına katıldıysa kendi çıkarı ve keyfi için yapmadı ya... Vatan için yaptı, Cumhuriyet için yaptı, Atatürk devrimleri için yaptı.
Adam bundan otuz sene önce sıradan bir profesörmüş, malı mülkü yokmuş. Kısa zamanda Karun kadar zengin olmuş, milyarlara hükmetmeğe başlamış. Onun bu serveti hakkında konuşmak, özel hayata karışmaktır, insan haklarına ve demokrasiye aykırıdır.
Adam telefonla şu emri vermiş: "Halkın seçtiği iktidar aleyhinde her p.ştluğu yapın!.." Bu telefon konuşmasını kayda almak ve takibat yapmak hukuka da aykırıdır, demokrasiye de, Kemalizme de.
Hukukçu geçinen şu adamlara bakınız. Darbe teşebbüsüne girişmek demokrasiye aykırı... Bu maksatla silah ve cephane depolayanları mahkemeye vermek hukuka aykırı... Yargısız infaz yapanları suçlamak hukuka aykırı... İşkence ile öldürülen veya enselerine birer kurşun sıkılarak yok edilen vatandaşların haklarını aramak hukuka aykırı...
Atatürk Atatürk diyorlar. Onun zamanında bu gibi teşebbüslere girişenleri ne yaparlardı? İstiklal Mahkemeleri kararıyla asarlardı. Erzurum'da şapka devrimini tenkit eden Şalcı Bacı'yı astıkları gibi...
Millî Şef İsmet Paşa zamanında gık diyenin anasını ağlattılar.
Ergenekon dosyaları, Ergenekon delilleri, Ergenekon sanıkları, gizli silah ve cephanelerin ortaya çıkması, dehşet verici günlükler, telefon konuşmaları, bilgisayar kayıtları... Bunlar hep boşmuş, hep fosmuş, ülke bir polis rejimine gidiyormuş, hukuk ayaklar altına alınıyormuş, yaşlı kadına rahatsızlık veriliyormuş...
Beyler, hanımlar!.. Siz deli misiniz, aklınızı mı yediniz?
(ALINTIDIR)

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler