THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Ergenekon iddianameleri, "Ergenekoncu" olduğu iddia edilen Matbaada Basılıyor"

KEZA42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2008
Nereden:
cyberalem
Mesajlar:
1.437
Konular:
654
Teşekkür (Etti):
38
Teşekkür (Aldı):
263
Ticaret:
(0) %
0
303
12-05-2009 10:09
#1
Ergenekon iddianameleri, "Ergenekoncu" olduğu iddia edilen Matbaada Basılıyor"
Ergenekon iddianameleri, "Ergenekoncu" olduğu iddia edilen Matbaada Basılıyor"


Bugünkü Zaman mahreçli ve "İBDA-C Dergilerinin finansörü de Ergenekon çıktı" haberde adı geçen Matbaanın ilginç bir hikâyesi var.
“Ergenekon Davası” 2. İddianame eklerinde, “İBDA-C Dergilerinin finansörü de Ergenekon çıktı” başlıklı manipülatif haber, çok ilginç bir gerçeği de ortaya çıkardı. Haberde. “`İBDA-C örgütünün yayın organları Aylık, Kaide ve BARAN isimli dergilerin basımını yapan Kuşak Ofset isimli matbaanın sahibi Veli Avcı isimli şahsın, dergilerin aylık basım masrafını 2.5 milyar civarında olduğunu, ücretin ödenip ödenmediğini her ay Ankara’dan kamu görevlisi olduğunu değerlendirdiği bazı şahıslarca sorulduğu yönünde açıklamalarda bulunduğu istihbar olunmuştur…. Raporda Veli Avcı'nın ulusalcı olduğuna dikkat çekilerek, "MHP İstanbul eski il sekreteri olduğu, 2005 yılı Ramazan iftarı verdiği, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan, MİT mensubu ve asker şahısların katıldığı, Veli Küçük'ün son anda işi çıkması nedeniyle gelmediği ve zaman zaman kendisiyle görüştüğü gibi hususları da gündeme getirdiği öğrenilmiştir."

İddianamede söz konusu edilen matbaanın, “Ergenekon İddianamelerinin hem 1. ve hem de 2. baskılarını” gerçekleştiren matbaa olduğu ortaya çıktı. Hatta şu an, 2. İddianamenin basımın bitmek üzere olduğu, 1. iddianamenin ise, yetmediği için ek baskısına geçildiği ifade edildi.

İddianameyi Kuşak ofsete bastıran Zekeriya Öz’ün, 2. iddianamenin eklerinde, iş yaptırdığı matbaayı, “Ergenekoncu” olarak suçlayıp, iddianameye eklemesi, polis içerisindeki Fetullahçı örgütlenmenin oyununa mı geldi? Sorularının sorulmasına yol açtı.


--------------------- Bayrak Şereftir Şerefsiz Nerden Bilsin!!!

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler