THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Film gibi soygun girişimi

Germiyan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2009
Yaş:
27
Mesajlar:
2.212
Konular:
1088
Teşekkür (Etti):
111
Teşekkür (Aldı):
452
Ticaret:
(0) %
13-05-2009 15:18
#1
Film gibi soygun girişimi
AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde, bir banka şubesine silahlı bir kişi tarafından soygun girişiminde bulunuldu. Soygunun olduğu bölgede çok sayıda keskin nişancı hazır bekliyor. Saatlerdir süren soygun girişiminde 1 polisin bankaya girdiği açıklandı. Silahlı kişiyle iletişim kuran bir polis bankanın içine girdi.

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde, bir banka şubesi kar maskeli ve pompalı tüfekli bir kişi tarafından soyulmak istendi. Soyguncu, başına silah dayadığı güvenlik görevlisini rehin alıp, banka çalışanları ve müşterilerinin dışarı çıkmasına izin vermedi. Polis, banka çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Kuşadası Atatürk Bulvarı'ndaki, bir banka şubesine bugün saat 10.30 sıralarında gelen maskeli soyguncu, pompalı tüfekle havaya bir el ateş edip, ‘Bu bir soygundur’ diyerek, içeri girdi. Panikten yararlanan soyguncu, silahını başına dayadığı güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Kendisini ‘Çilekeş’ olarak tanıtan soyguncu, içerdeki 3'ü müşteri, 12'si banka çalışanı toplam 15 kişinin dışarı çıkmasına izin vermeyerek, rehin aldı.

2 KADIN REHİNEYİ BIRAKTI

Polis, banka çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, polis otosundan “Taleplerinizi bildirin. Kimseye zarar verilsin istemiyoruz. Etrafınız sarıldı” diyerek, soyguncuyla irtibata geçmeye çalıştı. Anonslara cevap vermeyip, art arda 6 el havaya ateş eden soyguncu, yarım saat arayla fenalaşan iki kadın rehineyi serbest bıraktı.

BİR KİŞİ BANKAYA GİRDİ
Kuşadası´nda polisin kuşatma altına aldığı bankanın içine bir kişi saldırganla yüzyüze görüşmek için saat 14.45 sıralarında içeriye girdi. İçeriye pazarlık için girdiği sanılan kişinin polis olduğu belirtildi.
Bu arada silahlı kişinin daha önce serbest bıraktığı kadınların adının Neriman Çoban ve Ayla Yereyak olduğu, heyecan ve korkudan tansiyonlarının yükseldiği, durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Saldırganın halen içeride banka çalışanı 11 kişiyi rehin tuttuğu öğrenilirken Aydın Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi´ne bağlı polislerin banka şubesinin uzağında beklediği dikkat çekti.
Aydın Vali Vekili Celal Ulusoy, Emniyet Müdürü Kamil Çolak ve Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen de olay yerinde bulunuyor.
ELLERİ KELEPÇELİ ÇIKANLAR VAR
Kuşadası´ndaki banka şubesi baskınında bir polisin içeriye girmesinden kısa süre sonra elleri kelepçeli 2-3 kişi dışarıya çıktı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Kuşadası'ndaki banka şubesine girerek içeridekileri rehin alan silahlı kişilerin serbest bıraktığı 2 rehinenin isimleri açıklandı.

Kuşadası Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Alaattin Sadık, silahlı kişilerin serbest bıraktığı 2 rehinenin, Neriman Çoban ve Ayla Yereyakın olduğunu bildirdi.

Sadık, hastanede “korku kaynaklı tansiyon şikayeti” teşhisi konulan Çoban ve Yereyakın'ın genel sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Diğer yandan, hastanedeki tedavileri tamamlanan Neriman Çoban ve Ayla Yereyakın, bilgilerine başvurulmak üzere Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğüne ***ürüldü.

İlk bırakılan kadın rehinenin ellerinin arkadan bağlı olduğu görüldü. Her iki rehine de ambulansla Kuşadası Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Rehineler ifadelerinde, saldırganın bir kişi olduğunu, kar maskesi taktığını ve kendisine ‘Çilekeş’ dediğini söyledi. Halen bankada soyguncu 13 kişiyi rehin almış durumda.

Aydın Emniyet Müdürü Kamil Çolak, Kaymakam Mustafa Esen de olay yerine gelerek, konuyla ilgi bilgi aldı. Basın mensuplarının olay yerine yaklaşmasına izin verilmedi.

Aydın Vali Vekili Celal Ulusoy, soyguncuyla diyalog kurulmasına çalışıldığını belirterek, “Başlangıçta iki kişi oldukları bilgisi gelmişti. Ancak, serbest bırakılan rehinelerin ifadelerinden soyguncunun bir kişi olduğu öğrenildi” dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler