THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

KCK futbol sahalarına da el atmış

CyberAske® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
cyberalem
Mesajlar:
36
Konular:
33
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
14-05-2009 09:38
#1
KCK futbol sahalarına da el atmış
Zanlıların terör örgütünün dağ ve şehir kadrosuna eleman kazandırmak için futbol turnuvası da dahil birçok etkinlik düzenlediği öğrenildi.
Konya Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun süredir devam eden istihbarat ve teknik takip çalışmasının ardından KCK üyelerine yönelik Konya, İstanbul ve Antalya'da eş zamanlı operasyon başlattı. Şafak vakti önceden belirlenen adreslere baskın yapan polis, Demokratik Türkiye Partisi (DTP) Konya İl Başkanı Ayfer Almaz ve kızının da aralarında bulunduğu 19 kişiyi gözaltına aldı.
Zanlılardan 10'unun Selçuk Üniversitesi'nin çeşitli fakültelerinde eğitim gördüğü öğrenildi. Terör örgütü PKK'nın dağ ve şehir kadrosuna eleman kazandırmak için çeşitli sosyal etkinlikler yaptığı öğrenilen zanlıların aralarında futbol turnuvası düzenledikleri ve bu yolla arkadaşlık kurdukları Kürt kökenli gençleri örgüt üyesi yapmayı amaçladıklarını kaydedildi. Şüphelilerin, örgütün şehirlerdeki eylemlerini de organize ettiği bildirildi.
Gözaltına alınanlardan bazılarının bu yılın mart ayında ülkücü olduğu öne sürülen gençlerle bıçakla kavgaya karıştıkları da belirtildi.
Örgüt üyelerinin, mayıs ayı sonunda Selçuk Üniversitesi'nde yapılması planlanan bahar şenliklerini provoke etmesinden şüphelenen polis ekiplerinin operasyonu mart ayı başında yapmayı uygun bulduğu bildirildi.
Gözaltına alınan şüpheliler, Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. 18 şüphelinin sorgusu Terörle Mücadele Şubesi'nde sürerken, yaşı küçük bir zanlı, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde gözetim altında tutuluyor

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler