THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Emine Ayna'ya Müslüm Gürses benzetmesi

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
02-06-2009 11:57
#1
Emine Ayna'ya Müslüm Gürses benzetmesi
Diyarbakır Belediyesi'nin düzenlediği 9. Kültür ve Sanat festivali'nde hafta sonu yapılan panelde bir izleyici ile DTP eş başkanı Emine Ayna arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Diyarbakır Belediyesi Tiyatro salonunda düzenlenen ve konuşmacılar arasında Barış Meclis'inden Ayhan Bilgen, DTP'li Emine Ayna İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, eski DEP milletvekili Hatip Dicle ve Oral Çalışlar'ın bulunduğu Kürt Sorununda son durum ve Çözüm başlıklı paneli kalabalık bir izleyici kitlesi takip etti.

Müslüm Gürses gibisiniz
Dİnleyiciler arasında Ahmet Türk Hasip Kaplan, Bengi Yıldız Selahattin Demirtaş gibi DTP'li vekillerle beraber Kan ve İnanç / PKK ve Kürt Harekatı kitabının yazarı Amerikalı gazeteci Aliza Marcus'un da bulunduğu panelin soru cevap kısmında söz alan bir izleyici ile Emine Ayna arasında salonda soğuk rüzgarlar estiren bir diyalog yaşandı. Ön sırada oturan bir genç Emine Ayna'ya dönüü "Sizi ne zaman TV'de ya da gazetelerde görsem hep sert ve çok radikalsiniz. Sizi dinlerken Müslüm Gürses dinlemiş gibi oluyorum. Umutsuzluğa kapılıyorum" deyince salon birden buz kesti.Bu sözlere önce şaşıran Emine Ayna gülümseyince erkek izleyici "imdi gülünce daha pozitif oldunuz"diyerek konuşmasını sürdürdü.

Allah'tan Ahmet Türk var
Daha sonra Türk'e dönen izleyici Allah'tan Ahmet Türk var da içimize su serpiyor, sayesinde bazen nefes alıyoruz" deyince Türk ve yanında oturanlar gülmeye başladı. Salondan yükselen tepki sesleri arasında konuşmasını sürdüren izleyici Çalışlar ve Uras'a "Acaba DTP Emine Hanım'la bir taraftan radikal kanada göz kırparak bir taraftan da Ahmet Bey'le daha olumlu mesajlar verip pragmatist bir tavır mı sergiliyor? DTP'nin pragmatist davranma gibi bir lüksü var mı"diye sordu.

Ahmet Bey benden daha radikaldir
Soru üzerine hemen söz alan Ayna " Ben ve Ahmet Bey arasında fark yoktur. Taleplerimiz radikal talepler değildir, aslında Ahmet Bey benden daha radikaldir" diye konuştu

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler